НОВИНИ

22.02.2008 | Браун: "Британія в "центрі Європи"
Джерело - EurActiv

Британський прем'єр Гордон Браун під час свого візиту до Європейської Комісії скористався можливістю, щоб скинути з себе євроскептичний імідж та презентуватися в якості переконаного європейця, підкреслюючи, що Британія та ЄС взаємно залежні.

Brown: Britain 'at the centre of Europe'
 

 

"ЄС є суттєвим для успіху Британії, а Британія, що повністю задіяна в Європі, є суттєвою для успіху ЄС", - сказав Браун журналістам після переговорів із Жозе Мануелем Баррозу 21 лютого.

"Я не маю сумнівів, що в часи глобальної нестабільності, ми повинні мати сумніви щодо стабільності британських відносин із ЄС", - підкреслив Браун, на тлі того, що багато хто із офіціозу ЄС сприймає його з підозрою.

Прем'єр ідентифікував "чотири основні цілі" для ЄС: глобальне процвітання та стала екологічна планета,  а також лідируюча роль у світі з утримання стабільності та боротьбі з бідністю. 

Браун закликав лідерів ЄС покінчити з інституційними дебатами та зайнятися проблемами, що "дійсно хвилюють наших громадян", таких як безпека, зміна клімату та створення робочих місць: "Ми повинні прискорити економічні реформи, щоб європейські громадяни та бізнес стали конкурентноздатними".

Баррозу привітав Брауна у його намаганнях "бути на передньому фланзі боротьби за чесні ціни та більшу конкуренцію на внутрішньому енергетичному ринку".

Британський прем'єр знову підтвердив свою підтримку Тоні Блеру як потенційному кандидату на новий пост президента Європейської Ради ЄС. Але, як відомо, Ангела Меркель та інші лідери країн-членів ЄС значно менш прихильні до такої кандидатури.

Також Браун мав "дуже конструктивні переговори", перші за багато років, з комісаром з питань торгівлі Петером Мендельсоном. Відносини між цими двома політиками були зіпсовані ще з 1994 року, коли вони боролися за посаду лідера Лейбористської партії, але зараз мають спільні погляди на вільну торгівлю та проблеми глобалізації. 

Візит Брауна до Брюсселю стався лише на сьомий місяць після приходу до влади, в той час, як Ангела Меркель та Ніколя Саркозі відвідали інститути ЄС миттєво після своїх інаугурацій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект