НОВИНИ

22.02.2008 | До проведення спільних військових навчань
Джерело - Бюлетень "Україна-НАТО" НЦПЄАІ України

 4 - 8 лютого п.р. в місті Лос-Аламітос (Каліфорнія, США) відбулася плануюча конференція з підготовки міжнародних командно-штабних навчань з використанням комп’ютерів "Стрімкий тризуб – 2008", які передбачається провести на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Збройних Сил України (м. Яворів, Україна) у період з 30 серпня по 13 вересня 2008 року. Від нашої країни в цьому форумі брав участь начальник відділення Центру імітаційного моделювання Національної академії оборони України майор Сергій Кононенко, від США – представники американського командування в Європі, Національної гвардії штатів Каліфорнія та Юта. Спостерігачами на ньому були представлені Австрія, Азербайджан, Албанія, Вірменія, Грузія, Молдова, Канада, Німеччина та Швеція.



Сторони уточнили цілі майбутніх маневрів, їх тип та структуру, зміст навчальних заходів. Крім того, було розроблено та затверджено сценарій цих навчань, відпрацьовані оперативні директиви і розпорядження, визначені вихідні дані по структурі військ і сил для країн, що долучатимуться до тренувань, а також кількість особового складу від кожної з них.


 14 лютого п.р. в місті Вінниця (Україна) побувала американська військова делегація, яку очолював Аташе з питань оборони та Військово-Повітряний аташе Посольства США в Україні полковник Джеймс Моллой. Українську сторону представляла група офіцерів на чолі із заступником командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенантом Сергієм Онищенком. Обговорювались можливості проведення двостороннього навчання "Комбайнд Еффорт" у 2008 році із залученням військово-транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України та Військово-Повітряних Сил США в Європі. За словами Джеймса Моллоя, Україна вже давно заявила про свою зацікавленість брати участь у євроатлантичних інституціях, пов’язаних з безпекою, та здійсненні певних військових операцій тощо. У свою чергу, генерал-лейтенант Сергій Онищенко звернув увагу американських гостей на відчутні проблемні питання в реформуванні українського війська, наголосив на послідовному дотриманні курсу інтеграції України в євроатлантичні організації, які є гарантом колективної безпеки європейської спільноти.


12 – 15 лютого п.р. в місті Одеса (Україна) відбулася плануюча конференція спільного українсько-американського тактичного навчання військово-морських сил "Сі Бриз – 2008". Українську сторону представляла на ній робоча група на чолі із заступником командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адміралом Віктором Максимовим. Українські та американські військові провели консультації щодо організації майбутніх щорічних військових маневрів, які зазвичай проходять на території України. Зокрема, обговорювались концепція, ймовірний склад і терміни цього спільного тактичного навчання. Загалом, під час наступних тренувань передбачається опанувати такі навчальні питання, як висвітлення надводної, повітряної та підводної обстановки, пошук і стеження за підводним човном, а також відпрацювати дії з контролю за судноплавством, поповнення запасів на ходу, спільного відбиття раптових нападів з повітря та моря, ведення радіообміну, виконання вогневих вправ, організації зв’язку тощо.



Варто зазначити, що українсько-американські навчання серії "Сі Бриз" започатковані з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-Морських ЗС України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн, які є членами НАТО, або приєднались до програми "Партнерство заради миру".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 483. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект