НОВИНИ

22.02.2008 | Республіка Сербська може вийти зі складу Боснії й Герцеговини
За матеріалами - ІТАР-ТАРС, Korespondent

Республіка Сербська проведе референдум про вихід зі складу Боснії й Герцеговини, якщо значна кількість держав, у першу чергу країн- членів ЄС, визнає незалежність Косова.

Така суть резолюції, затвердженої в п'ятницю, 22 лютого, парламентом Республіки Сербської на позачерговій сесії, присвяченій проблемі самопроголошеної незалежності Косова.

На думку депутатів, масове визнання Косова "створило б новий міжнародний принцип - пріоритет права на самовизначення аж до відділення". "У такому випадку Народна скупщина буде вважати  себе вправі визначити підходи до державно-правового статусу Республіки Сербської прямим волевиявленням громадян на референдумі", - говориться в парламентській резолюції.

Референдум про статус Республіки Сербської  може бути призначений і в тому випадку, якщо влада в Сараєво не залишать спроб перегляду сфери компетенції РС, визначені Дейтонською угодою (1995 р.) або врозріз з думкою сербської сторони підуть на дипломатичне визнання Косова.

Як заявив    прем'єр Мілорад Додик, який виступив у парламенті РС, референдум відбудеться, якщо спроби усталити положення РС у складі БіГ не дадуть результатів. "Існування  Республіки Сербської  не може й не буде поставлено під сумнів", - підкреслив прем'єр.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 625. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект