НОВИНИ

21.02.2008 | Під час свого головування в ЄС Чехія буде просувати ідею "Європи без бар'єрів"
Джерело - EurActiv

Гарантування принципів свободи пересування робочої сили планується стати ключовим пріорітетом майбутнього головування Чехії в ЄС. Про це повідомив Віце-прем'єр та міністр з європейських справ Александр Вондра.

Чехія, як заплановано, очолить президенство в Раді ЄС у січнї 2009 року між періодами головувань Франції та Швеції.

Визначаючи 2009 рік, як "важливий етап для лібералізації ринку праці", пан Вондра сказав, що "важко уявити існування бар'єрів під час відзначення 20-ої річниці падіння Залізного занавесу". "Нам хотілося бачити чотири свободи повністю гарантованими, так як ЄС є найбільш важливим місцем, де ви можете ці свободи віднайти".

Він сказав, що бажає, аби Німеччина та інші західні країни ЄС, що встановили перехідні періоди після розширення організації, наступного року "вирішили, коли повністю відкрити свої ринки".

Відповідаючи на питання, чи погляди Чехії співпадають з баченням Ніколя Саркозі більш "захищеної Європи", пан Вондра сказав, що Чеська Республіка "зрозуміло є країною, що підтримує розширення". Але він визнав, що "ми можемо тільки тоді розширяти Союз, коли існує така підтримка серед європейського населення".

Більше того, він закликав до "збалансованої оцінки" планів Саркозі щодо Середземноморського Союзу. Він сказав, що така пропозиція французького президента може призвести до розвитку ідеї утворення "Балтійського Союзу" або "Чорноморського Союзу".

Одночасно з цим, пан Вондра визнав наявність "різних поглядів" на Спільну Сільськогосподарську політику і що чеський уряд більш схильний витрачати більше фінансів на науку та нові технології.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9173. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект