НОВИНИ

21.02.2008 | Ющенко хоче говорити з Європою про НАТО
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Ющенко заявив про намір зустрітися з лідерами європейських країн, щоб обговорити можливе приєднання України до Плану дій із членства в НАТО.
Промовляючи у Парижі після переговорів з французьким президентом Ніколя Саркозі, пан Ющенко не уточнив, чи вдалося йому переконати пана Саркозі підтримати заявку України із приєднання до ПДЧ на саміті в Бухаресті в квітні.

Раніше лідер опозиції Віктор Янукович написав листа керівництву НАТО з проханням не розглядати питання України на бухарестському саміті, оскільки, за його словами, воно призводить до розколу суспільства.

Візит президента України до Франції був несподіваним для оглядачів, тривав лише кілька годин і був обмежений зустріччю з французьким презинтом Ніколя Саркозі.

По закінченні переговорів французький лідер з журналістами спілкуватися не вийшов. Натомість український президент обмежився узагальненнями про те, що він задоволений спілкуванням з французьким керівником, і не став уточнювати зміст переговорів.

Єдине, що конкретизував Ющенко по заврешенні розмови з Саркозі, це те, що він намітив собі інші зустрічі з європейськими лідерами задля обговорення перспективи приєднання України до Плану дій по членству в НАТО.

Як українські, так і французькі дипломатичні джерела нехай однозначно не підтверджували, але й не заперечували те, що провідною темою переговорів Ющенка із Саркозі була саме перспектива вступу України до НАТО. А також – заява французького державного секретаря Жана-Пьєра Жуе про те, нібито Україна, на думку французьких лідерів, передчасно подала заявку на отримання плану дій.

Другою темою переговорів було можливе асоційоване партнерство України з ЄС та нова посилена угода, яку сподіваються пропонувати Україні французи під час головування в Європейському Союзі в цьому році.

Стосовно українського членства в НАТО, очевидною є відмінність позицій французької громадської думки та політичного істеблішменту країни. Якщо численні опитування вказують, що більше половини французів підтримують ідею української участі в альянсі, політичні керманичі країни виявляють традиційну обережність, характерну особливою увагою до позиції Москви.

Політолог Ніколя Гарсіа заявив у інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що, на його думку, несподівана заява пана Жуе про передчасність українських планів вступу з'явилася, імовірно, через швидке визнання Парижем незалежності Косово.

Політолог пояснив: "Вперше за останні кілька десятків років у питанні Косово Франція вчинила жорстко всупереч вимогам Росії. Отже, виглядає так, що заява по Україні ніби відновила рівновагу, або задобрила Москву після різкого кроку".

Щодо посиленої угоди, за інформацією прес-служби французького зовнішньополітичного відомства, її провідні позиції лише напрацьовуються. Йдеться про спеціальні відносини з Україною, котрі, за задумом французького президента, мають відрізнятись від стосунків з іншими сусідніми з ЄС країнами.

Дипломатичні джерела, проте, вказують на небезпеку підміни тим новим асоційованим партнерством перспективи реального членства в ЄС. Зокрема, висловлюються порівняння із задумом Середземноморського союзу, яким Ніколя Саркозі сподівається замінити Туреччині членство в ЄС.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект