НОВИНИ

21.02.2008 | У Парижі розмірковують над «асоціацією» для України
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Віктор Ющенко у середу відвідав Францію. В центрі уваги переговорів із Ніколя Саркозі була співпраця України із Євросоюзом. У Парижі Україні пропонують концепцію «асоційованого партнерства».

 

Реаліст Ніколя Саркозі шукає альтернативи розширенню ЄС? 

Відповідно до проекту концепції, ЄС запропонує Україні проводити попередні консультації щоразу, як плануватиме якість нововведення. Нині такі наради, відбуваються, зокрема, із Норвегією та Ісландією. У документі навіть зазначать, що “майбутнє – України - у серці Європи”. Втім, експерт Французького інституту міжнародних відносин Сюзанне Ніс радить не переоцінювати документ. “Якщо подивитися на цю пропозицію уважно, можна побачити, що ніде немає юридичних зобов’язань щодо приєднання України до ЄС і в цьому його можна порівняти із пропозицією, зробленою Туреччині.”

На думку експерта, Ніколя Саркозі нині шукає альтернативи подальшому розширенню Євросоюзу і майбутня угода про асоціацію з Україною є саме такою альтернативою. Сюзанне Ніс зазначає, що нинішній президент Франції є реалістом і розуміє, що Україна потребує багато часу для реформ. Тож, коли Київ нарешті буде готовий вступити до ЄС, Саркозі вже давно не буде президентом. Водночас нині, наголошує експерт, йдеться про наступні півроку, коли Франція головуватиме у Євросоюзі. 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект