НОВИНИ

20.02.2008 | Франція знаходить союзників по ЄС, щоб заблокувати світову торгівельну угоду
Джерело - EurActiv

Сподівання щодо завершення переговорів навколо глобальної торгівельної угоди до кінця цього року отримали вкрай дошкульного удару після того, як Франція оголосила про те, що 20 із 27 міністрів сільського господарства країн-членів ЄС відкинули пропозиції СОТ щодо зниження тарифів та субсидій фермерам.

"Ми хочемо заявити, що останній документ є неприйнятним. Він є ще більш розбалансованим, аніж попередні", - заявив міністр сільського господарства Франції Мішель Барн'є після закінчення переговорів 18 лютого навколо прогресу щодо Доха-раунду.

Представники із країн, що сповідують ринковий підхід у торгівлі, такі як Британія, Швеція та Данія, не брали участь у засіданні.

Засіданні Ради ЄС відбулося на десятий день після того, як переговорники в рамках СОТ оприлюднили проекти документів щодо сільського господарства, промисловості та послуг.

Комісар ЄС з питань торгівлі Петер Мендельсон охарактеризував документ як "гарна база для майбутніх переговорів". Але Барн'є цілком відкинув наопрацювання.

 При цьому, така поведінка Франції ні для кого не є сюрпризом, так як країна на протязі років інтенсивно лобіює інтереси збереження високих тарифів та субсидій, що безпосередньо йдуть на підтримку фермерам країни. Але така велика підтримка з боку інших країн ЄС може означати погані новини для переговорів.

Одночасно з цим, країни-члени ЄС хочуть розглядати не тільки фермерські аспекти переговорів, але угоду в цілому. А це означає, що будь-які переваги для товарів та послуг можуть надати набагато більше переваг, аніж домовленості щодо сільського господарства.

Але Барн'є наполягає, що дебати навколо сільського господарства далекі від завершення: "Те що підготовлено, це погана угода. Для нас краще не мати жодної угоди, аніж мати погану".

Міністри торгівлі з країн-членів СОТ планують зібратися у березні або квітні, аби віднайти можливості досягти згоди. 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект