НОВИНИ

19.02.2008 | Джон Маккейн привітав незалежність Косова
За матеріалами - РІА Новости, Korespondent

Республіканський кандидат у президенти США сенатор Джон Маккейн привітав незалежність Косова.

Джон Маккейн привітав незалежність Косова
"Декларація про незалежність стала для Косова й разом з ним для всіх Балкан великим кроком з 1990-х років в XXI століття",- говориться в розповсюдженій у Вашингтоні заяві Маккейна.

За словами сенатора "одинадцять років тому цей регіон був охоплений пожежею, тут проводилися етнічні «чистки», було широко розповсюджене насильство, але сьогодні вперше регіон готовий йти вперед".

Підкресливши, що "народу Косова варто віддати належне за великі зусилля й віру в світле майбутнє", кандидат у президенти США повідомив, що "швидке визнання незалежності Косова США й інших міжнародних співтовариств може допомогти зміцнити ці завоювання".

Маккейн нагадав також, що торік він "зустрічався з лідерами Приштини" і переконався в їхній готовності "забезпечити безпеку сербським меншинам, проводити відповідальну зовнішню політику й установити верховенство закону".

"Такі зобов'язання будуть життєво важливі в найближчі дні й місяці, щоб всі сторони діяли розважливо й стримано", сказав сенатор, який у своїй заяві підкреслив, що "нова ера на Балканах повинна також включати Сербію".

За його словами Сербія "повинна зараз уникати надмірної реакції на декларацію Косова", і це відкриє їй можливість для "більш глибокої європейської інтеграції".

Маккейн зараз є лідером президентських перегонів у республіканців. У понеділок його кандидатуру на пост президента США підтримав колишній глава Білого дому й батько нинішнього американського президента Джордж Буш-старший.

Напередодні заяви на підтримку незалежності Косова зробили кандидати демократів сенатори Хілларі Клінтон і Барак Обама.

Як повідомлялося, кандидат у президенти США, сенатор-демократ Барак Обама заявив, що незалежність Косова є унікальним випадком і не повинна стати прецедентом для інших частин світу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект