НОВИНИ

19.02.2008 | Косово визнали основні країни в ЄС. Сербія відкликала посла
Джерело - Українська правда

Шість країн-членів Євросоюзу - Кіпр, Іспанія, Греція, Словаччина, Румунія і Болгарія - заявили, що не готові визнати незалежність Косово.

Про намір визнати незалежність Косово заявили Великобританія, Німеччина, Італія, Австрія, Афганістан, США, Франція, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Бельгія, Албанія і Туреччина, повідомляє РИА Новости.

Останні події
 
Ющенко вимагає звільнити підлеглого Луценка, який показав середній палець Яценюку
Саакашвілі не радить шукати в Грузії друге Косово – дасть "дієву відповідь"
 

Нідерланди, принаймні, до 29 лютого, не будуть розглядати питання про визнання незалежності Косово, повідомило агентство АНП із посиланням на джерело в голландському уряді.

Рішення про визнання іноземної держави від імені Нідерландів може прийняти тільки Державна рада міністрів, до якої крім членів кабінету міністрів входять повноважні міністри Нідерландських Антильських островів і острови Аруба.

Її найближче засідання відбудеться 29 лютого.

Крім того, Словенія, що головує в Євросоюзі, може визнати незалежність Косово наступного тижня, не виключив голова МЗС республіки Дімітрій Рупель.

Незважаючи на своє неприйняття незалежності краю, Іспанія не виведе своїх військових з Косова, заявив у понеділок міністр оборони країни Хосе Антоніо Алонсо.

За його словами, іспанський контингент у Косово в складі 700 військових "не буде збільшено", хоча Іспанія "має намір послати додатково 20 осіб для участі у військово-політичній місії Євросоюзу".

Об'єднана асоціація іспанських військових, що виконує функції армійської профспілки, зажадала в понеділок від уряду Іспанії визначити новий статус іспанського миротворчого контингенту в Косово або вивести його з краю "у зв'язку з обставинами, що різко змінилися".

***

Бєлград відкликає посла Сербії з Вашингтона в зв'язку з тим, що США визнали Косово незалежною державою, заявив сербський прем'єр Воіслав Коштуніца на засіданні парламенту країни.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект