НОВИНИ

18.02.2008 | Приєднання до НАТО не означає обмеження суверенітету
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В Україні завершується Міжнародний тиждень НАТО. Про особливості співпраці країн-членів Альянсу українським військовим розповідали викладачі "натівських" освітніх структур.


Поки тривав тиждень НАТО, депутати Верховної Ради від опозиції із барвистими кульками протестували проти планів приєднання України до Альянсу. На тлі усіх цих подій наш кореспондент Лілія Гришко розмовляла із начальником Оборонного коледжу НАТО у Римі генерал-лейтенантом Марком Ванкірсбілком.


 


Пане Ванкірсбілк, на вашу думку наскільки Україна зараз готова приєднатися до Плану дій НАТО?


«Для кожної країни, яка хоче приєднатися до Північно-Атлантичного Альянсу є відповідна процедура. План дій Україна – НАТО, на мою думку, є останньою сходинкою для вашої країни на шляху приєднання до альянсу. Але важливе питання – на якій стадії розвитку перебуває Україна, аби мати можливість брати участь у Плані дій НАТО? На самміті в Бухаресті обговорюватимуться ці питання. Багато думок з приводу цього різняться. Україні вже багато чого вдалося досягти в політичному плані, були реформи і в законодавчій сфері. Але чи вдалися вони на 100% мені важко сказати»


 


Чи вплине на рішення членів Альянсу сьогоднішнє протистояння в українському парламенті щодо приєднання України до Плану дій НАТО ?


«Я вважаю, те, що відбувається в державі, дуже важливо. Але це наглядно демонструє, що суспільству не достатньо інформації щодо Альянсу. Не має чіткого уявлення про цю організацію, що НАТО - це не організація, яка щось нав’язує, а навпаки, це організація, яка розвиває та підтримує демократію, де країни-члени зберігають свій суверенітет і одночасно співпрацюють. Ця співпраця допомагає досягти реформ в політичній та економічній сферах. Це може бути дуже корисним для України».


 


Як ви гадаєте, український референдум щодо НАТО може дати остаточну відповідь про подальшу співпрацю України з Альянсом? Чи можливо є інший шлях окрім референдуму?


«Наскільки я знаю, більшість населення не підтримує вступ України до НАТО. На мою думку, потрібно провести широкомасштабну інформаційну кампанію для людей про те, що ж насправді є НАТО. Тобто, правильно пояснити всі аспекти, і тільки після цього проводити референдум. І саме результати цього референдуму має враховувати влада. Це нормальний процес. В Євросоюзі також був такий досвід, але там багато знають про НАТО. Україні конче потрібна інформаційна кампанія, яка можливо триватиме більше двох років. Головне, щоб вона була правильно побудована».


 


Пане  Ванкірсбілк ви можете спрогнозувати, скільки часу потрібно, аби Україна стала повноправним членом НАТО?


«Це дуже складне питання. Я не беруся прогнозувати чи називати цифри. Але я впевнений, що це неодмінно колись таки станеться».



 
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект