НОВИНИ

18.02.2008 | Посли США і країн ЄС в РБ ООН підтримали незалежність Косова
За матеріалами - Lenta.ru, РИА Новости

Шість з п'ятнадцяти членів Ради Безпеки ООН заявили, що проголошення незалежності Косова і перехід краю під протекторат Європейського Cоюзу повністю відповідає міжнародному праву.



Про це йдеться в поширеній в неділю спільній заяві, підписаній США, Бельгією, Великобританією, Францією, Італією і Хорватією.


Процес, що "починається, перебуває в повній відповідності з міжнародним правом, включаючи резолюцію РБ ООН 1244, яка забезпечує рамки для переходу до нового постійного статусу Косова", - мовиться в заяві, поширеній після завершення екстреної наради РБ ООН, що проходило за зачиненими дверима. При цьому автори заяви підкреслили, що статус Косово зумовлений "унікальним збігом обставин" і не може стати прецедентом в світовій практиці.


У документі також мовиться, що Європейський Союз і НАТО беруть на себе відповідальність за безпеку в Косово. Проте ООН, під управлінням якої край перебуває з 1999 року, збереже свою місію в Косово, заявив після завершення консультацій посол РФ в ООН Віталій Чуркін.  


Рада безпеки ООН в неділю в другій половині дня за місцевим часом (ніч понеділка за Києвом) зібралася на вимогу Росії на позачергове засідання, присвячене Косово.


В понеділок, 18 лютого, свою позицію з приводу незалежності Косова повинні озвучити міністри закордонних справ Євросоюзу, що збираються на зустріч в Брюсселі. За попередніми даними, більшість з 27 країн ЄС підтримають дії влади  Косово, лише п'ять членів Євросоюзу - Греція, Іспанія, Кіпр, Румунія і Словаччина виступають проти.


Президент Чехії Вацлав Клаус, у свою чергу, висловив побоювання, що одностороннє проголошення Косово незалежності може викликати "ефект доміно", спровокувавши зростання сепаратистських настроїв в інших державах світу. 


Нагадаємо, нові сутички між демонстрантами і поліцією відбулися в неділю увечері в центрі Белграда.


Міністр закордонних справ Словенії Дімітрій Рупел особисто висловив  протест главі МЗС Сербії Вуку Єремічу у зв'язку з нападом на посольство цієї країни в Белграді, який поставив під питання безпеку дипломатів і майна.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект