НОВИНИ

18.02.2008 | Огризко хоче від Євросоюзу спеціального шляху
Джерело - УНІАН

Міністр закордонних справ Володимир Огризко наголошує, що Україна хоче отримати від ЄС більше, ніж Європейську політику сусідства (ЄПС).

Про це він заявив 17 листопада пізно ввечері журналістам у Брюсселі.

"Чесно кажучи, ми б хотіли мати більше ніж Європейська політика сусідства, і навіть більше ніж Європейська політика сусідства "плюс", оскільки ми, звичайно, можемо порівнювати Україну з іншими країнами (учасницями ЄПС), але Україна – європейська країна, Україна має європейську перспективу і Україна хоче бути ближчою до Європи", - сказав українській міністр.

Він зазначив, що зараз, в процесі переговорів з ЄС про нову посилену угоду одне з питань, яке розглядається сторонами – це визначення спеціального шляху для України до ЄС.

Огризко також висловив сподівання що політичну частину нової угоди між Україною та ЄС вдасться погодити ще до кінця словенського президентства в Євросоюзі (в червні 2008 року).

"Головна проблема залишається як прискорити переговори по другій частині, я маю на увазі, економічній", - сказав він, зазначивши, що переговори про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС офіційно розпочнуться лише в понеділок – під час візиту комісара ЄС з питань торгівлі Пітера Мендельсона до Києва.

Як відомо, Україна вже неодноразово заявляла про бажання вийти з ЄПС і отримати перспективу членства в ЄС.

Переговори про нову посилену угоду між Україною та ЄС розпочалися 5 березня 2007 року. Нова угода має замінити чинну нині Угоду про партнерство та співробітництво, термін діє якої добігає кінця.

Головним положенням нової угоди має стати створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС після остаточного приєднання України до Світової організації торгівлі – ратифікації рішення про вступ до СОТ українським парламентом. Україна також сподівається домогтися в новій угоді політичної асоціації з ЄС.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект