НОВИНИ

15.02.2008 | «Чорноморська синергія» у дії: підсумки київського форуму
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У день Святого Валентина у Києві найбільше усмішок і приязних розмов було на форумі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу і Чорноморського регіону. Подібне зібрання – перше в історії співпраці між ЄС та Чорномор’ям. Його учасники визначили пріоритети співпраці між Євросоюзом та Чорноморським регіоном, а також поміж країнами-членами Чорноморського економічного співробітництва.


За 15 років існування Організація Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) – структура, що поєднала країни Чорномор’я, – здійснила чимало проектів, корисних для регіону.


Серед них модернізація транспортної інфраструктури Чорномор’я, вироблення спільних підходів до питань безпеки, співпраця для збереження екологічного і культурного розмаїття Чорноморського регіону – це «Київська культурна ініціатива» та ініціатива «За чистий Дунай».

Відкриваючи київський форум, Президент Віктор Ющенко наголосив, що на порядку денному у Чорноморському регіоні мирне розв’язання так званих «заморожених конфліктів» у Придністров’ї та Абхазії, а також боротьба з тероризмом, незаконною торгівлею людьми, контрабандою зброї і наркотиків.

Євросоюз довго придивлявся до ОЧЕС, аж нарешті минулого року започаткував програму «Чорноморська синергія», або ж «Чорноморська взаємодія». Її мета – посилити співпрацю Чорноморського регіону та ЄС.

Як повідомила журналістам учасниця форуму, Єврокомісар із питань зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер, пріоритетними напрямками здійснення програми визначено енергетику, транспорт, охорону довкілля, міграцію і боротьбу з транскордонною злочинністю.

«Із приєднанням Болгарії і Румунії до Євросоюзу ЄС вийшов на береги Чорного моря. І тепер ми можемо говорити про конкретне втілення і наших ініціатив у рамках „Чорноморської синергії“, і ініціатив країн Чорноморського регіону. Тепер ми можемо приділяти більшу політичну увагу цій частині світу, цьому регіонові і завдяки цьому пожвавити стосунки з Росією, Туреччиною, східними сусідами ЄС», – заявила комісар Ферреро-Вальднер.

І цікаво, і результативно

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко переконаний, що київський форум став імпульсом до здійснення конкретних проектів у рамках «Чорноморської синергії», що піде на користь і Україні, і її сусідам.

А державний секретар (заступник міністра) Міністерства закордонних справ Словенії, держави, яка головує зараз у ЄС, Андрей Штер висловив велике задоволення нинішньою зустріччю: за його словами, вона була «не лише цікавою, але й результативною».

«Із виступів учасників я побачив, наскільки важливо поглибити співпрацю і надати їй вигляду конкретних проектів, гідних втілення – і у рамках ЄС, і у рамках ОЧЕС, і у рамках політики сусідства Євросоюзу, і просто поміж окремими державами», – сказав чільний словенський дипломат.

Отже, київський форум підштовхнув країни ЄС та ОЧЕС до реальних проектів, які здійснюватимуться у Чорноморському регіоні за сприяння Євросоюзу. Як заявила Беніта Ферреро-Вальднер, офіційний Брюссель готовий надавати на ці проекти до одного мільярда євро на рік.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект