НОВИНИ

14.02.2008 | Конкретний зміст для ініціативи Європейської комісії «Чорноморська взаємодія»
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Києві сьогодні відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС та Чорноморського регіону. На зустріч прибула й Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер. Виступаючи перед журналістами напередодні зустрічі, вона розповіла про своє бачення співпраці між ЄС та країнами Чорноморського регіону.

Waldner_Ferrero

Участь Комісара Беніти Ферреро-Вальднер у зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС та Чорноморського регіону демонструє важливість для Євросоюзу ініціативи «Чорноморська взаємодія». Говорячи про значення цього проекту, єврокомісар відзначила: «Настав час зосередити більшу політичну увагу на регіональному рівні і таким чином надати нові можливості процесам співпраці, які вже йдуть. Також чорноморська взаємодія дозволить наповнити новим змістом співпрацю з Росією, Туреччиною та всіма нашими сусідами на Сході. Ми дійсно хотіли б бачити Чорноморський регіон зоною потужної та успішної регіональної співпраці. Я переконана, що регіональна мережа має потенціал і для розв’язання тих конфліктів, які, на жаль, ще існують у регіоні».


Нові проекти започаткують у багатьох галузях – від енергетики до риболовства

Зустріч у Києві має на меті наповнити ідею чорноморської ініціативи конкретним змістом. За словами Беніти Ферреро-Вальднер, Євросоюз не намагається створювати при цьому нових структур, але буде спиратися на ті, що вже існують. Що ж до галузей, до розв’язання проблем у яких буде використана ініціатива «Чорноморська взаємодія», то їх перелік доволі широкий. За словами Беніти Ферреро-Вальднер, це: «морський транспорт; регіональний діалог стосовно енергетичної безпеки; такий вимір, як охорона навколишнього середовища – ви знаєте, наскільки важливо сьогодні говорити про те, як нам давати раду кліматичним змінам. Поширення успішної моделі Дунайсько-Чорноморської співпраці щодо використання водних ресурсів. Боротьба проти організованої злочинності. Це також потенціальна платформа для вирішення міграційних проблем. І навіть спільні проекти в риболовстві. Тож, як бачите, тут є багато дуже-дуже конкретних тем для розгляду».

Деякі з проектів у згаданих галузях, за словами Беніти Ферреро-Вальднер, уже стартували, і від київської зустрічі вона очікує подальших кроків у їх реалізації.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект