НОВИНИ

14.02.2008 | Райс вказала Путіну на погану риторику за Україну
Джерело - Радіо "Свобода", Українська правда

Держсекретар США Кондоліза Райс вважає неприйнятною риторикою російську погрозу Україні спрямувати на неї ракети у разі її вступу до НАТО і рішення установити елементи системи ПРО.

"Це – гідна засудження риторика, яка йде з Москви. І вона неприйнятна", - так Райс прокоментувала погрозу президента Росії Володимира Путіна.

Держсекретар підтвердила, що Сполучені Штати "абсолютно підтримують" незалежність України.

Райс застерегла, що така риторика Путіна "не йде на користь" американсько-російським відносинам, які "мають певні позитивні моменти".

Виступаючи в середу на засіданні Комітету з закордонних відносин Сенату США, держсекретар висловила жаль, що, "коли доходить до питань, які випливають із будови повоєнної Європи, ми отримуємо риторику на кшталт цієї" з боку Росії.

Як відомо, Путін під час зустрічі з президентом України Віктором Ющенком у вівторок заявив, що Москва може націлити на Київ свої наступальні ядерні ракети, якщо Україна вступить до НАТО і прийме на своїй території західні оборонні протиракетні системи.

У свою чергу, впливовий сенатор-республіканець Ричард Луґар на засіданні вказав i на інший факт тиску Росії на своїх сусідів, повідомляє "Голос Америки".

"Росія погрожує Україні та її сусідам ракетами та здійснює тиск шляхом перекриття поставок газу", - сказав Луґар.

Він вважає, що запрошення Путіна на саміт НАТО у Бухаресті може негативно вплинути на процес розширення Альянсу.

У відповідь Райс висловила впевненість, що позиція Росії щодо розширення НАТО не вплине на рішення країн-членів Альянсу щодо прийняття нових членів.

"Що стосується НАТО, то ми переконані, що союзники в Альянсі зроблять все, що вважають за потрібне, і Росія не має там права вето. Ми розглянемо позиції різних країн і їхню готовність до членства у НАТО чи інших форм співпраці з НАТО", - сказала вона.

"Ми також завжди чітко заявляли про свою відданість ідеї незалежної та суверенної України та інших країн, які колись були частиною Радянського Союзу, час якого пройшов назавжди. І ми сподіваємось, що Росія це розуміє", - наголосила Райс.

На запитання сенатора Луґара про те, наскільки готові США підтримати ідею приєднання України та Грузії до Плану дій щодо набуття членства у НАТО, Райс заявила, що США та країни-члени Альянсу можуть ухвалити відповідне рішення лише після детального аналізу позицій та готовності країн до співпраці з НАТО.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект