НОВИНИ

14.02.2008 | Ющенко сподівається на подальше зближення України з НАТО
За матеріалами - Korespondent

Київ сподівається на позитивну відповідь щодо приєднання України до Плану дій з отримання членства в Північноатлантичному Aльянсі під час квітневого самміту НАТО в Бухаресті, заявив президент Віктор Ющенко.


"Хотілося б, щоб саміт в Бухаресті приніс все-таки позитивну відповідь", - сказав Ющенко в інтерв'ю телеканалам Вести і Росія у середу в Москві.

Відповідаючи на питання, які стосуються прагнення України інтегруватися в євроатлантичні структури, Ющенко сказав, що йдеться "не про політику проти когось", а "про національні інтереси України".

"Сьогодні Україна мала бути , звичайно, в системі колективної безпеки, яка гарантує безпеку на базі принципів, не на базі озброєних сил, не на базі перегонів, а на базі принципів", - підкреслив президент.

Він хотів би, щоб "Росія не сприймала цю політику, як політику проти себе".

Щодо ситуації в Севастополі, то база НАТО там ніколи не з'явиться. "Цього не буде. Тому що Конституція України взагалі забороняє на території країни мати іншим державам або блокам свої бази", - нагадав український лідер.

"Ми не підемо на кроки, які для Росії формулюватимуть загрозу", - запевнив Ющенко і ще раз підкреслив: "Давайте приступимо до діалогу, щоб ми краще зрозуміли російські позиції з тих чи інших питань, ми готові ці питання обговорювати, давати повні відповіді, знімати їх з порядку денного".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5448. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект