НОВИНИ

12.02.2008 | Юлія Тимошенко провела зустріч з послами країн ЄС та Великої вісімки
За матеріалами - Європейського простору

На зустрічі з послами країн Європейського Союзу та Великої вісімки Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Україна буде чітко виконувати свої зобов’язання з транзиту російського газу до Європи.

Глава Уряду повідомила, що Україна може розрахуватися з боргами за газ, що сформувалися під час роботи попереднього уряду, якщо компанія „РосУкрЕнерго” „підпише з нами угоди і продасть нам цей газ за ціною 2007 р., а не 2008 р.”.

Юлія Тимошенко наголосила, що в січні 2008 р. Україна споживала лише середньоазійський газ.

„Переговорна група від НАК „Нафтогаз України” знаходиться в компанії „РосУкрЕнерго” для того, аби з’ясувати всі технічні подробиці та підписати з РАО „Газпром” документ про те, що ми не отримували газ російського походження в січні 2008 року”, - зазначила Прем’єр-міністр.

Водночас Юлія Тимошенко заявила про намір „крок за кроком відходити від тіньових посередників, не руйнуючи балансів і не створюючи складних ситуацій”.

„Нам доведеться ухвалювати непопулярні рішення. Необхідно повертати НАК „Нафтогаз” на внутрішній ринок та спробувати через переговорні процеси з іншими країнами диверсифікувати постачання газу в Україну. Окрім того необхідно укласти прямі угоди на постачання газу з РАО „Газпром” або з дочірніми компаніями РАО „Газпром””, - сказала Прем’єр-міністр.

Глава Уряду також закликала Європейський Союз направити до України моніторингову групу, яка б перевірила баланс газу та надала експертну оцінку ситуації на газовому ринку в Україні та транзиту газу у європейські країни.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3744. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект