НОВИНИ

12.02.2008 | НАТО пропонує Україні відправити солдат в Афганістан
Джерело - КоммерсантЪ-Украина, Korespondent

Начальник оборонного коледжу НАТО генерал-лейтенант Марко Ванкейрсбілк заявив, що можливе розширення участі України в операціях під егідою НАТО доцільно почати з місії в Афганістані, повідомляє видання КоммерсантЪ-Украина.


Як пише Ъ- Україна в матеріалі за назвою Зимовий заклик, Ванкейрсбілк приїхав в Україну в рамках проведення з 11 по 15 лютого VІІІ щорічного Міжнародного тижня НАТО в Національній академії оборони.

Ванкейрсбілк у зв'язку з можливим розширенням участі України в операціях під егідою НАТО зазначив, що для Альянсу пріоритетним напрямком зараз є місія в Афганістані. За його словами, там спостерігається поліпшення ситуації, але необхідно зосередити більше зусиль для закріплення процесу.

Говорячи про напрямки, у яких Україна може допомогти альянсу у випадку розширення своєї присутності в Афганістані, Ванкейрсбілк заявив про заміщення сил Канади й Данії. Чисельність канадського й датського контингентів в 2007 році становила 2500 і 420 військовослужбовців відповідно.

Втім, як пояснив начальник оборонного коледжу НАТО, мова не йде про повну заміну того або іншого контингенту українськими військовослужбовцями. "Якщо Україна зможе направити скільки-то людей, туди ж можуть бути відправлені й представники інших країн. Тоді ми повинні будемо дивитися на загальне число", уточнив пан Ванкейрсбілк і підкреслив, що питання збільшення чисельності військовослужбовців є суверенним правом України.

Тим часом глава комітету з питань національної безпеки й оборони Анатолій Гриценко виступає проти передислокації бойових підрозділів в Афганістан. "Республіки колишнього СРСР мають свою сумну історію. Це не та країна, куди ми повинні посилати свої бойові частини. Максимум, на який ми можемо піти,- це присутність військових медиків або декількох штабних офіцерів, які не беруть участь у виконанні бойових завдань", сказав він.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4551. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект