НОВИНИ

11.02.2008 | НАТО зацікавлений в українських військових для Афганістану
Джерело - Главред, УНІАН

НАТО зацікавлений в збільшенні кількості українських військових в Афганістані, але рішення про їхній напрям є суверенним правом України. Як передає УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Києві заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак.


Він нагадав, що на сьогодні альянс проводить декілька операцій. «Ми вважаємо, що будь-яке поповнення або збільшення присутності України в операціях НАТО підкреслює серйозне бажання України наблизитися до майбутнього вступу до альянсу», - сказав Руснак, додавши, що країни НАТО позитивно оцінили заяву міністра оборони України Юрія Єханурова про готовність збільшити українські контингенти в операціях НАТО.


В той же час він зазначив, що керівництво альянсу не може наказувати державам. «Хоча це військово-політичний блок, рішення куди, скільки своїх солдатів або підрозділів відправляти - це суверенне рішення кожної країни», - сказав Руснак.


У свою чергу, начальник Оборонного коледжу НАТО генерал-лейтенант Марк Ванкейрсбілк зазначив, що учасники зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Вільнюсі проголосили, що зусилля альянсу слід зосередити саме в Афганістані, щоб поліпшити ситуацію в цій країні.


«Альянс має багато місій, ситуація в яких може мінятися, але все таки, на мою думку, пріоритет повинен надаватися Афганістану», - сказав Ванкейрсбілк.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект