НОВИНИ

11.02.2008 | Кандидат у президенти США Дж.Маккейн виступив за вступ Грузії та України в НАТО
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Сенатор Дж.Маккейн, республіканський кандидат в президенти США, розповсюдив свою програмну заяву, в якій закликав встановити новий глобальний порядок, допомогти Грузії та Україні вступити в НАТО, визнати незалежність Косово, а також створити глобальну Лігу демократій на чолі з державами НАТО для захисту і просування принципів демократії у світі.

 

За словами сенатора "перед трансатлантичним співтовариством сьогодні стоїть завдання створити основу для нового глобального порядку, який триватиме не десятиліття, а до кінця цього сторіччя".

Заявивши про те, що "перший крок до відродженого НАТО може бути зроблений на саміті (НАТО) в Бухаресті", Маккейн повідомив, що вважає важливим для Північноатлантичного альянсу виступити з низкою ініціатив, зокрема щодо Грузії та України, Косово і Сербії, Афганістану, щодо розширення НАТО, а також щодо нового "глобального партнерства".

"Грузія та Україна висловили прагнення приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО, і ми повинні запропонувати їм це зробити на саміті", заявив кандидат у президенти США.

За словами Маккейна, "у Грузії та України важкі сусіди, у них є внутрішні проблеми, це молоді демократії, та їхній шлях уперед буде важким, але вони повинні знати, що ми підтримуватимемо кожен їх крок на цьому шляху, і ми можемо це їм показати в Бухаресті, підтримавши їх прагнення".

При цьому кандидат у президенти США підкреслив важливість приєднання нових членів НАТО на саміті в Бухаресті.

Торкнувшись теми Косово, сенатор заявив, що нині Балкани вперше в своїй історії стоять перед можливістю рухатися вперед.

"Настав час вивести Косово і разом із ним усі Балкани з 1990-х років у 21 століття через визнання незалежності Косово", - заявив Маккейн.

Що стосується "глобального партнерства", Маккейн нагадав, що сьогодні країни Північноатлантичного альянсу і ЄС всі разом складають "тільки чверть від 120 демократій, що існують у всьому світі", і тому НАТО необхідно переходити на загальносвітовий рівень.

"Наш альянс повинен бути по розмаху таким же міжнародним, як і виклики, з якими ми стикаємося", - заявив сенатор.

"Окрім цього, ми повинні працювати над створенням глобальної Ліги демократій, серцевиною якої будуть країни-члени НАТО і метою якої будуть захист і просування глобальних демократичних принципів", - сказав кандидат у президенти США.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект