НОВИНИ

11.02.2008 | Безпорядки в Іспанії: вулиці блокують переверненими авто
За матеріалами - Korespondent.net, РІА Новости, Вести.ru

Зіткнення демонстрантів з поліцією сталося в центрі баскського міста Більбао, північ Іспанії. Один поліцейський отримав поранення, чотири маніфестанти затримані.


Демонстрація за участю десятків тисяч людей була викликана в знак протесту проти заборони юридичною владою Іспанії двох партій: Баскської націоналістичної дії (БНД) і Компартії баскських земель (КПБЗ).

Маніфестанти, в основному прихильники баскської незалежності, вчинили жорсткий опір поліції, що перешкодив рух: вони блокували вулиці переверненими автомобілями, автобусами й сміттєвими контейнерами, які потім підпалювали, а також вибивали вікна в магазинах і банках, повідомляє Національне радіо Іспанії.

Слідчий Національної судової палати Іспанії Бальтасар Гарсон призупинив минулої п'ятниці, 8 лютого, на три роки діяльність БНД і КПБЗ, звинувативши ці партії у зв'язках зі збройним сепаратистським угрупованням ЕТА. Він також заборонив проведення сьогоднішньої маніфестації в Більбао, що й спонукало поліцію розігнати демонстрантів

Рішення про заборону партій викликало негативну реакцію в Країні басків, включаючи баскський регіональний уряд, який вважає, що мова йде про "репресивні політичні заходи, спрямованих проти законних прав баскської автономії".

Заборонені партії, що виступають за від’єднання Країни басків від Іспанії, мають депутатів, як у баскському регіональному парламенті, так і в муніципалітетах регіону.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2694. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект