НОВИНИ

11.02.2008 | "Світ у безпорядку – змінена розстановка сил"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Мюнхені пройшла 44-та Міжнародна конференція з питань політики безпеки. Цьогорічний форум відбувся під гаслом «Світ у безпорядку – змінена розстановка сил – брак стратегій».


До головних тем цьогорічного форуму в Мюнхені належить ситуація в Афганістані. Як відомо, Сполучені Штати, а також Нідерланди, Великобританія та Канада вимагають від Німеччини підкріплення на півдні країни. Берлін поки що відхиляє таке прохання.

Міністр оборони Німеччини Франц-Йозеф Юнг: «У нас є чіткий мандат від Бундестагу і домовленість з НАТО про нашу відповідальність за ситуацію на півночі Афганістану». Щоправда, німецький міністр не виключив тимчасову допомогу й на півдні, якщо, як він сказав, «друзі опиняться в скрутному становищі».


Генсек НАТО Яаап де Хооп Схеффер хотів би бачити не тимчасову, а постійну посилену присутність міжнародних військ у кризовому регіоні. На думку організатора мюнхенської конференції Горста Тельчика, Афганістан вже став перетворюватися на серйозну загрозу для НАТО: «Альянс пережив багато криз. Він переживе й цю. Але в разі провалу місії виникне питання про здатність НАТО діяти за межами своєї власної території».

У Мюнхені йтиметься не тільки про роль європейців у стабілізації ситуації в Афганістані, але також про майбутню незалежність сербської провінції Косово, про проблеми ядерної зброї, про відносини між Заходом і Росією.

Серед учасників конференції з питань безпеки – міністр оборони США Роберт Гейтс, його російський колега Сергій Іванов, президент Міжнародного агентства з атомної енергії Мохаммед ель Барадей, президент Сербії Борис Тадіч та турецький прем’єр Реджеп Ердоган. Україну на форумі представлятиме міністр оборони Юрій Єхануров.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2944. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект