НОВИНИ

08.02.2008 | НАТО намагається подолати суперечки всередині Альянсу щодо Афганістану
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Лідери НАТО намагаються подолати розходження всередині Альянсу щодо подальших миротворчих операцій в Афганістані, де відновилися широкомасштабні збройні виступи Талібану.

Про це йшлося на переговорах Держсекретаря США Кондолізи Райс і міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Мілібенда в Лондоні та під час їхніх несподіваних відвідин Афганістану. Цю ж тему винесено на дискусію неформальної зустрічі міністрів оборони НАТО у Вільнюсі.


Сполучені Штати вважають, що нині НАТО постало перед іспитом на міцність саме в Афганістані, де збройні формування «Талібану» знову активізували свої операції проти уряду країни і контингенту НАТО.

Проблема тут полягає у тому, що не всі країни Альянсу хочуть активізувати свою воєнну участь в Афганістані. США і Велику Британію підтримують на півдні Афганістану лише Канада, Австралія, Голландія і Данія. А такі великі країни, як Німеччина і Франція, не бажають розширювати свою присутність у зоні активних дій «Талібану» на півдні Афганістану.


Державний Секретар США Кондоліза Райс заявила в Лондоні, що боротьба в Афганістані не є миротворчою місією, а довготривалою битвою, яка потребує все більше й більше військ, техніки від усіх членів НАТО. Її підтримав міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібенд. Сьогодні ж Райс і Мілібенд несподівано відвідали Афганістан.

У Кабулі Держсекретар США заявила: «Перемогти тут в Афганістані і перетворити його в дієву сучасну державу, де не буде пристановища терористам і не будуть плануватися нові напади на наші міста, проти нашого народу – це суть цієї битви і це тяжка й тривала боротьба».

Під час відвідин півдня Афганістану, Кандагару, Райс, Мілібенд і президент країни Карзай вели мову також і про невоєнні засоби підриву впливу «Талібану», зокрема, про подальше покращення цивільної та економічної інфраструктури цієї бідної країни.

Проблема Афганістану в центрі уваги на зустрічі у Вільнюсі

Тема Афганістану вийшла на перший план і на зустрічі міністрів оброни країн НАТО у литовській столиці Вільнюсі.

На відкритті цієї наради Генсек НАТО Яаап де Хооп Схеффер заявив:«Афганістан залишається пріоритетом, міжнародне співтовариство допомагає народу цієї країни відновити державу. І незважаючи на труднощі, прогрес тут наявний. НАТО відіграє важливу роль і ми продовжимо тут у Вільнюсі дискусії, як покращити наші дії».

В Афганістані НАТО має 43 тисячі вояків і, на думку США, цього далеко не достатньо в умовах активізації «Талібану». Особливо активні бої йдуть на півдні країни, в провінціях Гільменд, Кандагар.

Напередодні міністр оброни США Роберт Гейтс заявив, що НАТО стає поволі «двох'ярусним союзом», в якому «одні союзники бажають воювати і помирати, щоб захищати безпеку людей, інші ж союзники не бажають цього робити».

Експерти з проблем Афганістану попереджають, що поновлення насильства може поставити під загрозу державність цієї країни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект