НОВИНИ

08.02.2008 | Україна може й не піти в НАТО, але реформи корисні
За матеріалами - "Голос Америки", Української правди

Приєднання України до Плану дій щодо членства у НАТО ще далеко не гарантує членства їй в Альянсі, однак буде корисне для України, навіть якщо вона не захоче стати членом Альянсу.


Так вважають західні експерти, повідомляє "Голос Америки", коментуючи неформальну зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО у Вільнюсі (Литва).


За словами професора університету ім. Джорджа Вашингтона Тараса Кузьо, який свого часу очолював інформаційне представництво НАТО в Україні, перш за все, приєднання до ПДЧ ще не означає автоматичного членства у блоці.


Виконання плану може тривати досить довго. Тому Україні, на думку експерта, ще далеко до членства у НАТО, але реформи, які вона зобов’язана буде провести, лише підуть їй на користь:


"Політичні, економічні реформи та реформи у галузі безпеки, які передбачаються планом підуть лише на користь Україні. Зрештою як і кожній країні, яка пройшла цим шляхом", - сказав він.


З ним погоджується керівник Проекту перехідних демократій і радник кандидата у президенти США Джона МакКейна Брюс Джексон:


"Якщо Україна вирішить не ставати членом НАТО, чи не буде для України краще мати модерне військо? Якщо ж Київ захоче бути членом НАТО, чи не буде краще для України бути модернізованою країною? В обох випадках це робить Україну сильнішою державою, щоб вона не вирішила".


Експерти кажуть, що виступи Партії регіонів проти НАТО є абсолютно не логічними.


"Найбільша іронія полягає в тому, що Кучма та Янукович у 2003-2004 роках реалізували План дій щодо набуття членства у НАТО, не Ющенко. Саме вони відправили солдатів до Іраку, Ющенко їх повернув додому... Партія регіонів, якщо вона хоче виглядати послідовною, повинна визнати, що те, що вони роблять сьогодні, – повний абсурд, оскільки вони абсолютно заперечують те, за що виступали 3-4 роки тому", - каже Кузьо.


"Янукович під час виступу у НАТО висловлював бажання України щодо ближчих відносин з Європою. План дій з набуття членства у НАТО є двигуном у процесі зближення з Європою. Можливо, слово "членство" є проблемою для українського парламенту, але ми багато разів казали, і усі це визнають, що рішення щодо можливого членства Україна буде приймати самостійно", - додає Джексон.


Кузьо наголошує, що референдум щодо членства в НАТО "проводять переважно напередодні вступу до Альянсу – це абсолютна дурниця проводити референдум зараз", а виконавчий директор компанії "Dutko Global Advisors" Саллі Пейнтер наголошує, що "жодна з країн не мала референдуму щодо приєднання до ПДЧ", і він проводиться після отримання запрошення приєднатися до НАТО.


Крім того, на думку експертів, далеко не гарантовано, що у Бухаресті ухвалять рішення про приєднання України до ПДЧ – це залежить від того чи країни-прихильники цього, як Польща чи США, знімуть сумніви щодо готовності України до членства в НАТО.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2285. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект