НОВИНИ

07.02.2008 | Сербія відкладає підписання угоди з ЄС
Джерело - EurActiv

Через декілька днів після переобрання прозахідного президента Бориса Тадіча, правляча коаліція у Белграді відклала підписання нової угоди з ЄС на тлі побоювання ухвалення декларації про незалежність Косова.


Комісар з питань розширення Оллі Рен оголосив, що угода була готова до підписання 7 лютого та надавала Сербії можливості більш тісних торгівельних зв'язків із ЄС та спрощення процедур для поїздок. Але підписання було відкладене.


"Я дуже засмучений, що ми повинні відкласти підписання угоди", - сказав Рен, але виказав надію, що "проблеми можуть бути швидко вирішені".


Комісія звинуватила деяких політиків у Белграді за ігнорування результатів останніх президентських виборів, на яких населення Сербії висловило підтримку європейського майбутнього своєї країни. 


Прем'єр Сербії Воїслав Коштуніца засудив заплановану угоду після того, як ЄС анонсувало своє рішення спрямувати 1800 поліцейських та адміністративний персонал до Косова з метою замінити місію ООН.


Коштуніца виступає проти місії, побоючись, що така місія може стати прелюдією до оголошення незалежності Косова. "ЄС пропонує підписати політичну угоду із Сербією та одночасно спрямовує місію до Косова, яке розколює нашу країну", - сказав Коштуніца у спеціальному зверненні.


Він вимагає скликати позачергове засідання сербського парламенту, в якому домінують націоналісти, для відхилення угоди з ЄС, але уряд наполягає на підписанні угоди.


Міністр з питань інвестицій Велімір Іліч, член партії Коштуніци, попереджує, що кабінет може розколотися, якщо міністри Тадіча підпишуть угоду.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект