НОВИНИ

07.02.2008 | Глава Пентагону заявив, що майбутнє НАТО під загрозою
За матеріалами - Би-Би-Си, NEWSru.com, Korespondent

Міністр оборони США Роберт Гейтс виступив з попередженням до союзників НАТО і заявив, що розбіжності, які виникли між ними стосовно операцій в Афганістані ставлять під погрозу саме майбутнє Північноатлантичного Aльянсу.

Глава Пентагону заявив, що майбутнє НАТО під загрозою
Reuters
Роберт Гейтс заявив, що майбутнє
НАТО під загрозою

Виступаючи в профільному сенатському комітеті, Гейтс підкреслив, що без більш рівномірного розподілу тягаря воєнних операцій в Афганістані між учасниками західних коаліційних сил у солдатів пропаде бажання воювати.

При цьому шеф Пентагону зазначив, що основні бойові дії в найнебезпечніших  південних районах Афганістану ведуть війська США, Великобританії, Канади й Нідерландів.

"Мене дуже турбує, що Альянс перетворюється у дворівневий, в якому у вас є союзники, готові боротися й умирати, захищаючи безпеку людей, та інші, які не готові",- заявив міністр оборони США.

Держсекретар США Кондоліза Райс і міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд прибув у четвер з неоголошеним візитом у столицю Афганістану Кабул.

Сюди прибула Держсекретар США Кондоліза Райс 6 лютого та сказала, що НАТО в Афганістані мають бути "справжні випробування", тому що боротьба з бойовиками-талібами й екстремістами в цій країні буде довгостроковим і важким завданням.

Напередодні Райс провела переговори зі своїм британським колегою Девідом Мілібендом. На підсумковій спільній прес-конференції вона сказала, що натовські війська розташовані в Афганістані не для підтримки там миру, а для боротьби з бойовиками руху Талібан і екстремістами. За її словами, збройні угруповання Талібану переглянули свою тактику, і НАТО зможе впоратися із ситуацією тільки якщо вона буде досить сильною.

Як повідомлялося, 6 лютого Держсекретар США Кондоліза Райс висловила заклопотаність тим, що невелика кількість країн НАТО направили свій військовий контингент у найнебезпечніші  райони Афганістану.

Кондоліза Райс також висловила впевненість, що "тягар" Афганістану повинні розділити всі країни НАТО.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект