НОВИНИ

07.02.2008 | ЄС посилює контроль на зовнішніх кордонах
За матеріалами - Європейського простору

Європейська Комісія працює над пакетом пропозицій щодо заходів посилення контролю на зовнішніх кордонах ЄС. 13 лютого Комісар ЄС з питань юстиції, свободи та безпеки Франко Фраттіні повинен представити новий законодавчий пакет на розгляд Європейської Комісії.

Законодавчий пакет включатиме три пропозиції, серед яких створення електронного реєстру в'їзду-виїзду громадян третіх країн, а також Європейської системи захисту кордонів з метою виявлення мігрантів, які намагаються проникнути до ЄС не через пункти перетину кордонів. Окрім того, передбачається посилення ролі Європейського агентства з управління операційною співпрацею на зовнішніх кордонах країн-членів ЄС, Фронтекс (The European Agency for the Management of Operational Cooperation at the External Borders of the Member States of the European Union, Frontex).


Передбачається, що законодавчий пакет займе чільне місце в списку пріоритетних завдань на період діючого президентства Словенії в ЄС.


Усі запропоновані заходи планується здійснити протягом 2012-2015 років.


Наріжним каменем плану є пропозиція створення електронного реєстру, яка передбачає ведення загального для усіх 27 країн-членів ЄС обліку громадян третіх країн, які в'їжджають і виїжджають за межі спільного кордону.


Європейська Комісія стверджує, що хоче мати більше інформації щодо переміщення тих громадян третіх країн, яким для перебування в ЄС не обов'язково потрібно мати візи, а також вести повний облік тих громадян, які перебувають на території Союзу довше, ніж це передбачено їх візами. Єврокомісія зазначає, що таких людей тисячі, проте наразі немає можливості їх ідентифікувати.


Окрім реєстру, Брюссель також пропонує закликати країн-членів ЄС до впровадження "автоматичного прикордонного контролю", який зокрема передбачає застосування нових біометричних технологій, таких як сканування ока.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8843. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект