НОВИНИ

06.02.2008 | На світових ринках - обвал
Джерело - УНІАН

Істотне зниження індексів на світових фондових біржах розпочалося у вівторок 5 лютого. Приводом для панічних настроїв на цей раз стало повідомлення Інституту менеджерів з постачань (Institute for Supply Management) про те, що індекс ділової активності у сфері послуг США в січні 2008 р. несподівано звалився на 12,5 процентних пункти в порівнянні з попереднім місяцем і склав 41,9 пункта.

Це стало найнижчим значенням індексу з жовтня 2001г. Оприлюднення таких невтішних статистичних даних зміцнило упевненість інвесторів в тому, що економіка США в 2008г. вперше за багато років вступила в рецесію.

Вівторок завершився падінням провідних індексів фондової торгівлі в Європі:

британський індекс FTSE 100 знизився на 2,63%, французький CAC 40 - на 3,96%, швейцарський SMI - на 3,02%.  Німецький DAX впав на 3,36%, амстердамський AEX-Index - на 3,34%, а загальноєвропейський індекс FTSEurofirst 300 - на 3,1%.

Така ж картина спостерігалася у вівторок і на торгових майданчиках США.

Зокрема, за підсумками торгів 5 лютого  індекс NASDAQ знизився на 3,08%, індекс Dow Jones впав на 2,93%, а індекс S&P - на 3,20%.

У середу вранці естафету підхопили ринки азіатських країн. За годину після початку торгів в Японії індекс Nikkei опустився на 3%.  Nikkei 225, складений з котирувань провідних «блакитних фішок» Японії, впав на 3,69%. Гонконгський індекс «блакитних фішок» Hang Seng упав на відкритті торгів більш ніж на 5%. Завершилися сьогодні фондові торги в Японії падінням індексу Nikkei на 4,7%.

Торги у вівторок в Росії завершилися зниженням індексу ММВБ на 2,71%, класичного індексу РТС - на 2,46%. Сьогодні ситуація лише погіршала: торги на російському ринку акцій почалися падінням цін практично по всіх високоліквідних паперах. Зокрема, на ФБ ММВБ в перші хвилини торгів в середу зниження котирувань склало в середньому 3%.

У руслі світових тенденцій знаходилася у вівторок і Україна. За підсумками торгів 5 лютого індекс ПФТС знизився на 1,48% - до 1097.22 пункта. Зменшення індексу з початку року склало 6,54%.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект