НОВИНИ

06.02.2008 | Ющенко хоче вже за рік вільно торгувати із ЄС
За матерiалами - РБК-Україна, Korespondent

Президент України Віктор Ющенко прогнозує, що переговорний процес про створення зони вільної торгівлі України і Євросоюзу, старт якому дав вступ України у СОТ, триватиме близько року. Глава держави вважає приєднання до СОТ – початком великих змін.

Ющенко хоче вже за рік вільно торгувати із ЄС
Про це Президент України Віктор Ющенко заявив під час свого виступу у Національному економічному університеті ім.В.Гетьмана. Головною темою зустрічі Глави держави зі студентами університету слугувало входження України до Світової Організації Торгівлі. Віктор Ющенко нагадав що, вступивши у СОТ, Україна починає переговори з ЄС про створенню зони вільної торгівлі.

Водночас Віктор Ющенко запевнив, що переговорний процес із Євросоюзом щодо ЗВТ триватиме близько року.

"Скільки на це відводиться часу? На мій погляд, на це є 10-12 місяців", - зазначив Президент. Проте Віктор Ющенко не відкидає ймовірності того, що може знадобитися і більше часу. Віктор Ющенко підкреслив, що "це дуже об'ємна праця".

За його словами, договір про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС повинен стати невід'ємною частиною посиленої угоди між Україною і ЄС, яку, на думку Президента, буде підписано в 2008 році, або ж у першому кварталі 2009 року.

Крім того, Президент пророкує великі зміни в економіці України унаслідок вступу у СОТ. «Вступ України у СОТ – це не квиток на спокійне життя, мова йде про генерацію, яку нам потрібно зробити в економічному сенсі", - заявив Президент України Віктор Ющенко в Національному економічному університеті ім.В.Гетьмана з нагоди вступу України до СОТ. Він зазначив, що в рамках вступу України до СОТ в національній економіці мають відбутися зміни. "Ми готові дати період адаптації, мотиви, щоб ти ставав кращим", - сказав Глава держави, додавши, що вступ до СОТ не просте життя – це виклик на вдосконалення.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект