НОВИНИ

05.02.2008 | Парламент Словаччини планує голосувати по Лісабонському договору, ігноруючи протести опозиції
Дерело - EurActiv

Парламент Словаччини планує голосувати по Лісабонському договору у четвер 7 лютого, після того, як ратифікація була повторно відкладена минулого тижня. Як відомо опозиція відмовляється голосувати в зв'язку з венсеним законопроектом про ЗМІ.

Опозиційні партії заявили, що вони не схвалять новий договір до тих пір, поки уряд не відкличе, або суттєво не змінить суперечливий законопроект. Але заклики опозиції про відтермінування голосування були проігноровані.

Можливо, що Словачина стане четвертою країною-членом ЄС, яка підтримає новий договір ЄС, після Угорщини, Словенії та Мальти.
 
Конституція країни вимагає більшості у дві-третини для схвалення документу, тобто урядова коаліція, що має 85 голосів, не в змозі ратифікувати договір без підтримки як мінімум 5 депутатів від опозиції.
 
В той самий час, дві з трьох опозиційних право-центристських партій заявляють, що вони підтримують договір та наполягають на тому, що не мають за мету зірвати його ратифікацію, а лише виступають проти закону про ЗМІ.
 
Прем'єр Робет Фіцо заявив, що опозиція, на його думку, шантажує уряд, а міністр закордонних справ Ян Кубіш занепокоєний, що відднесення дати голосування "серйозно шкодить" репутації країни за кордоном. 
 
Суперечка виникла після того, як ОБСЄ сильно скритикувала проект закону, який "серйозно порушує" принцип свободи слова.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6774. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект