НОВИНИ

05.02.2008 | У Сенат США внесено резолюцію на підтримку приєднання України і Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО
Джерело - ProEUROPA

Сенатор Ричард Лугар вніс на розгляд своїх колег у Сенаті США резолюцію на підтримку приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО.


Як повідомляє “Голос Америки”, в заяві з цього приводу сенатор сказав, що мета резолюції - продемонструвати, що Сенат рішуче підтримав би ініціативу Адміністрації Буша, щоб союз НАТО якнайскоріше включив Україну та Грузію до ПДЧ.

 
С.Лугар підкреслив, що лідери України та Грузії висловили чітке бажання вступити в НАТО та зробили значний поступ на шляху наближення (своїх країн) до стандартів НАТО.


Водночас американський сенатор висловив упевненість в тому, що Президенти Віктор Ющенко і Михайло Саакашвілі свідомі того, що членство їх країн в НАТО неможливе без підтримки електоратів обох країн. Сенатор зазначає, що у Грузії 76,22% виборців підтримали членство країни в НАТО на референдумі у січні. Українські лідери вказали на необхідність проведення у майбутньому всенаціонального плебісциту з приводу цього питання, зазначив у своїй заяві Р.Лугар. Він додав, що членство в НАТО вимагає відданості, яке неможливе без підтримки населення.


Р.Лугар у своїй заяві також процитував слова колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера в газеті International Herald Tribune, де останній, серед іншого, пише: «Запросити Україну до участі в ПДЧ на самміті в Бухаресті.... посприяло б зміцненню безпеки та стабільності в Європі... Жодні аргументи «проти» не витримують критики... Україна зробила стільки ж поступу у сфері демократичних, економічних та військових реформ, скільки зробили Румунія, Болгарія, Словаччина та Албанія, коли їх було включено до ПДЧ 1999 року.... Київ продемонстрував, що у нього значні військові спроможності та що у нього політична воля, необхідна для їх застосування.... Україна була б важливим контрибутором у справу євроатлантичної безпеки».


Р.Лугар підкреслив, що резолюція здатна послужити потужним сигналом для Адміністрації Буша, союзників Сполучених Штатів в НАТО і народів України та Грузії для підтвердження того, що США готові тісно співпрацювати з обома країнами заради зміцнення миру і безпеки в Європі та Євразії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8933. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект