НОВИНИ

05.02.2008 | До Ізраїлю прибув американський крейсер з системою ПРО
Джерело - УНІАН

В понеділок в порту Хайфа (Ізраїль) пристав крейсер США "Сан-Хасінто", на борту якого стоїть американська система протиракетної оборони, що зацікавила ізраїльтян, повідомляє газета The Jerusalem Post.


"Сан-Хасінто" - корабель класу "Тікондерога". На його борту встановлені найсучасніші прилади підводної розвідки, а також розроблена компанією Lockheed Martin протиракетна система AEGIS. Крейсер стоятиме в Хайфі протягом трьох днів.


Корабель оснащений крилатими ракетами "земля-земля" далекої дії, торпедами і стандартними ракетами "земля-повітря". Основним компонентом системи AEGIS є радар SPY-1A, який здатний виявляти і відстежувати будь-яке повітряне судно чи ракету на відстані до 320 кілометрів. Крейсер брав участь у військових діях в Іраку і Боснії.


Як зазначає видання, маючи власну систему ПРО під назвою Arrow, ізраїльські військові зацікавилися американською розробкою. "Не виключено, що одного разу, коли на нас нападуть, США скерують у регіон подібні судна, щоб нас захистити. Наразі нам важливо вивчити систему, зрозуміти її переваги і можливість поєднання з нашими системами", - пояснив співрозмовник газети в ізраїльському військовому відомстві.


Експерти також не виключили, що перебування "Сан-Хасінто" в Хайфі - частина військової конкуренції США і Росії, що загострюється на Близькому Сході. Зокрема, зовсім нещодавно російські військові вирішили відновити присутність свого флоту в сирійському порту Тартус, нагадує The Jerusalem Post. Там вже почалися ремонтні роботи для спрощення прийому російських військових кораблів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект