НОВИНИ

01.02.2008 | Огризко: НАТО – не агресор
Джерело - Korespondent.net

Міністр закордонних справ Володимир Огризко вважає нейтралітет неможливим для України. Глава МЗС спростовує міф про НАТО, як про агресора.

Огризко: НАТО – не агресор
Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Факти й коментарі".

З його слів, світовий досвід свідчить, що нейтралітет сьогодні економічно, політично й з погляду  безпеки є невигідним і в чистому вигляді фактично недосяжним.

"Для такої великої країни, як наша, взагалі неможливий", - впевнений міністр.

За його словами, нові непередбачені загрози безпеки ставлять перед кожною цивілізованою країною проблему вибору: військовий нейтралітет або участь у системі колективної безпеки.

При цьому, зазначив він, забезпечення нейтралітету вимагає залучення колосальних фінансових коштів, у нейтральних європейських державах усе чіткіше простежується тенденція до перегляду свого статусу.

У той же час, зазначає міністр, нейтральні Австрія, Швеція, Швейцарія й Фінляндія, не будучи членами НАТО, беруть активну участь, як і Україна, у програмі Альянсу Партнерство заради миру.

"Так що навряд чи варто спекулювати таким поняттям, як нейтралітет", - говорить Огризко.

При цьому він підкреслює, що в Конституції відсутні положення про позаблоковий або нейтральний статус України, а в Декларації про державний суверенітет говориться лише про намір стати нейтральною державою.

У той же час, він спростовує міф про НАТО як про агресора.

"В основному документі Альянсу - Вашингтонському договорі 1949 року чітко записано, що завданням НАТО є колективна безпека й оборона, а не напад або агресія", - повідомляє міністр.

Більше того, зазначає він, НАТО у своїх принципах і діяльності дотримується норм ООН.

Огризко переконаний, що такі безпрецедентні гарантії безпеки, територіальної цілісності, недоторканності кордонів і державного суверенітету не дає жодна  з існуючих на сьогодні систем колективної безпеки.

"А риторика про "агресивний блок" - це досить вдалий пропагандистський крок СРСР", - говорить він.

При цьому Огризко висловлює припущення, що таке поняття було введено в побут десь після 1954 року, коли СРСР подавав заявку на вступ у НАТО, але одержав відмову.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8381. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект