НОВИНИ

01.02.2008 | Румунія не визнає незалежності Косово
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Румунії Траян Басеску заявив, що плани США та Євросоюзу визнати незалежність сербської провінції Косово буде поганим сигналом для інших етнічних громад та може лягти тінню на міжнародне законодавство.

Траян Басеску

Президент Басеску промовляв у Брюсселі і повідомив, що Румунія не визнає незалежності Косова.

Як повідомляє кореспондентка Бі-Бі-Сі Оана Лунгеску заява свідчить наскільки розбіжними є погляди в країнах ЄС щодо Косова:

"Президент Румунії відомий своїми відвертими висловлюваннями, але цього разу він був особливо емоційним, коли застеріг західних партнерів, що визнання Косова кине тінь на статут ООН.

Траян Басеску вважає, що таке визнання також надішле негативний сигнал у країни з замороженими етнічними конфліктами, а відтак Румунія не визнаватиме Косова.

Румунія є сусідом Сербії і прагне стабільності на Балканах. Пан Басеску відкинув припущення, що угорці в Румунії можуть взяти за приклад Косово, але навів приклад Придністров’я у сусідній Молдові.

Попри опозицію Кіпру, Румунії і кількох інших країн ЄС, Косово як очікують здобуде широке міжнародне визнання і цей факт вже тепер має широкий резонанс у регіоні.

На думку пана Басеску, у цей доленосний момент для Балкан, НАТО слід запросити до альянсу Хорватію, Албанію та Македонію, а також поширити зв’язки з Сербією, Чорногорією та Боснією".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект