НОВИНИ

22.10.2004 | Спікер Сейму Литви А. Паулаускас зауважив, що білоруський режим тримається лише на брутальній силі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Виступаючи на одній з литовських приватних радіостанцій, спікер Сейму Литви Артурас Паулаускас досить критично висловився про перебіг парламентських виборів у сусідній Білорусі та стосовно брутальних дії міліції проти учасників демонстрацій протесту. Критично висловилися також інші литовські державні урядовці.“Ми досить добре знаємо, який режим існує в Білорусі та наскільки можливе запровадження в Білорусі демократичних принципів, у тому числі й демократичних виборів. Спостерігачі, які повернулися, ще раз підтвердили, що й останні вибори не були вільними та справедливими. Дуже прикро, що проти людей, котрі виявляли оці факти, які не примирилися з такими порушеннями та вийшли на вулиці, щоб висловити своє ставлення до цього , було кинуто сили спеціального призначення, що призвело до поранень людей та арештів. Це свідчить не лише про недемократичність режиму, але й що цей режим тримається тільки на брутальній силі, за допомогою сил спеціального призначення. І є очевидним, що лише таким шляхом він здатний утримуватися”, – заявив у четвер у Вільнюсі Артурас Паулаускас, спікер Сейму Литви.


З історичної точки зору, за словами А.Паулаускса, такі режими раніше чи пізніше доходять до свого кінця, часто дуже болісного кінця. І люди, які керують державою такими методами, не залишають у пам’яті суспільства добрих спогадів.


Люди з часом зрозуміють: режим та мислення самого Лукашенка має змінитися, демократичний рух зростатиме, це лише питання часу, зауважив Паулаускас. Глава литовського парламенту також сказав, що навряд чи можливі нормальні міжпарламентські стосунки Сейму Литви з білоруським парламентом.


А президент Литви Валдас Адамкус, як повідомила його речниця, був приголомшений проривом насильства проти опозиції в Білорусі.


Також і міністр закордонних справ Литви Антанас Вальоніс зазначив, що “вибори в Білорусі не були ані демократичними, ані справедливими”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект