НОВИНИ

24.01.2008 | Росія знову переграє Європейський Союз у Сербії
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У вівторок сербський уряд узгодив з Росією стратегічну угоду на постачання газу газогоном «Південний потік». Сербський міністр інфраструктури Велимир Ілич повідомив, що він підпише відповідну угоду в Москві вже в суботу. Росія підписала минулого тижня низку подібних угод з іншими південно-європейськими країнами. І тепер вона виглядає переможцем у суперечці з Європейським Союзом, який намагається зменшити залежність європейських країн від постачання енергоносіїв з Росії.
 




Gazprom_logo
 
(TASS)
Белградський уряд підписав з Росією попередню угоду про співпрацю в енергетичній галузі. За цією угодою Сербія приєднується до газогону, що пройде по дну Чорного моря і через який Росія планує постачати газ до Європи. За це вона пообіцяла продати російському газовому монополісту "Газпрому" контрольний пакет у державній нафтовій компанії NIS. Ціна цієї компанії поки не узгоджена.



Вибори в Сербії і Кремль


Сербський уряд та президент Борис Тадич шукають підтримки Кремля перед вирішальним другим туром президентських виборів 3 лютого. А Росія використовує можливість для того, щоб закріпитися на Півдні Європи та протистояти спробам Європейського Союзу зменшити залежність європейців від її енергоносіїв.


Підписавши окремі угоди з Австрією, Бельгією та Угорщиною, Росія використовує розбіжності між європейськими країнами та негнучкість європейської бюрократії, вважає італійський аналітик з питань енергетики Федеріко Бордонаро: «Європейці потребують газ – росіяни можуть його постачати. До того ж, Росія може приймати рішення набагато швидше».


Що буде з проектом «Набукко»?


Аналітик з римського політичного видання наполягає, що швидка поява російського «Південного потоку» ставить під удар європейський проект «Набукко», що мав постачати газ з колишніх радянських країн Каспійського регіону: «Той факт, що всі обговорюють «Південний потік» і його вже затвердили, не означає смертного вироку для «Набукко». Але виникає питання про економічну доцільність цього проекту».


На думку іншого аналітика Ніколаса Гвоздєва з Центру Ніксона у Вашингтоні, Захід став жертвою своїх власних ілюзій кількарічної давнини, коли здавалося, що, увійшовши до НАТО, балканські країни вже не потраплять під зону впливу Росії. Однак членство в НАТО не завадило їм повернутися якщо не під політичний, то під енергетичний вплив Кремля.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1060. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект