НОВИНИ

24.01.2008 | Речник НАТО: «План дій щодо членства в Альянсі не гарантує вступ до НАТО. Країна-претендент має виконати необхідні реформи»
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

План дій щодо членства в НАТО є процесом, який грунтується на досягненнях, план не означає, що країна вступить до НАТО, а означає початок процесу реформ. Так речник НАТО Джеймс Аппатурай прокоментував "Радіо Свобода" прагнення України приєднатися до Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ). Прес-секретар НАТО наголосив, що кожна країна-претендент має провести військові, економічні, і, якщо необхідно, політичні реформи.
 
 
Джеймс Аппатурай: НАТО забезпечує для цього «дорожню карту» і допомогу будь-якій країні, яка приєдналася до ПДЧ. Але цей процес не передбачає термінів – мовляв, ви станете членами за 2 роки чи за 5 років. Це грунтується виключно на досягненнях.



Р.С.: Тобто, План дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ) не гарантує вступу до Альянсу?


Д.А.: Ні, звичайно, план не гарантує майбутнього вступу. Гарантується лише одне – це право на отримання членства, якщо необхідні реформи відповідатимуть усім високим стандартам НАТО у військовій, економічній і політичній галузях. Але, врешті-решт, це все ж таки політичне рішення, яке мають ухвалити самі члени НАТО, як тільки країна досягла цих стандартів. Але я хочу сказати, що НАТО вірить у процес розширення, вірить у прийняття до себе демократій, європейських демократій, які досягли певних стандартів.


Р.С.: Ви сказали, що країни, які приєдналися до ПДЧ, мають провести необхідні реформи. Чи надаватиме їм НАТО певну підтримку для цього?


Д.А.: ПДЧ справді передбачає підтримку з боку Альянсу в усіх галузях реформ для тих країн, які приєдналися до Плану дій щодо членства в НАТО. Нині ми пройшли через два головні процеси прийняття країн до НАТО. Перший включає ПДЧ, зараз ми можемо розпочати другий процес з трьома країнами Балкан, які саме виконують План дій щодо членства в НАТО. Тож ми знаємо, що ми робимо, ми знаємо, які ресурси ми мусимо надати, щоб допомогти країнам-претендентам. Ми маємо країни, які вступили до НАТО нещодавно і які самі пройшли через ПДЧ. Тож ми знаємо, як це робити, і ми володіємо саме тими ресурсами, які допоможуть країнам-претендентам провести необхідні реформи.


Р.С.: Минулого тижня український міністр закордонних справ Володимир Огризко передав Генеральному Секретарю Альянсу Яаапу де Хоопу Схефферу листа від керівництва України з проханням приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Коли Альянс буде розглядати це прохання?


Д.А.: Ви маєте рацію, Генеральний Секретар отримав листа від українського міністра. Я достатньо впевнений, що порівняно скоро відбудеться дискусія між послами НАТО, але я не можу передбачити, коли саме буде ця дискусія та яким буде її результат. Але я можу гарантувати, що вони матимуть цю дискусію скоро.


Р.С.: Зараз до НАТО входить 26 країн, ще 3 балканські країни вже виконують План дій щодо членства в НАТО. Чи можна розраховувати на те, що Україна увійде в майбутньому в число 30 країн Альянсу?


Д.А.: Все, що я можу сказати, це те, що двері НАТО відкриті, альянс вірить у те, що до нього приєднаються євроатлантичні країни, коли вони виконають необхідні стандарти. Окрім цього, я просто не можу давати цифри, назви, тому що це великою мірою перешкодило б принципу того, що процес вступу має базуватися на досягненнях. Тож я не буду робити прогнози, але двері НАТО в принципі залишаються відчиненими для європейських демократій, які відповідають стандартам НАТО.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект