НОВИНИ

18.01.2008 | Гриценко хоче заслати Тимошенко в НАТО
За матеріалами - УНІАН, Української правди

Голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Анатолій Гриценко вважає, що ймовірність приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО на Бухарестському самміті Альянсу становить 70%.


"Я б сказав, що ймовірність приєднання до ПДЧ десь 70%. Більшість країни - членів НАТО без застережень підтримують приєднання України до ПДЧ, але деякі країни потрібно ще переконувати, оскільки письмового звернення буде недостатньо", – сказав Гриценко.


На його думку, виключно важливим став би візит прем’єр-міністра у штаб-квартиру НАТО в Брюсселі найближчим часом і безпосереднє звернення Тимошенко до керівництва Альянсу з цього питання.


А президент має особисто взяти участь у саміті альянсу в Бухаресті у квітні 2008 року, вважає голова парламентського комітету .


За інформацією Гриценка, такі заходи зараз готуються.


"Я вважаю, що підписання цього документа трьома вищими посадовими особами держави – це важливий позитивний крок, який, окрім іншого, прискорить інформаційну кампанію відносно НАТО в Україні", – зазначив Гриценко.


Він нагадав, що у листопаді 2005 року на саміті Україна-НАТО у Вільнюсі була ініційована розробка плану дій щодо членства України в альянсі у частині Міністерства оборони. За словами голови комітету, цей документ успішно виконується Міністерством оборони з вересня 2006 року.


Гриценко зазначив, що в цілому ПДЧ – це документ, який містить перелік реформ, що потрібні Україні, її громадянам, а не альянсу. Загалом для країни такий документ ще не розроблений, додав він.


"Армія тут об’єктивно йшла попереду всіх. Якби в НАТО приймали не країну, а армію, то ми вже давно були б там", – сказав голова комітету.


Він також нагадав, що Україна бере участь в усіх 4 операціях НАТО, чого не роблять навіть деякі країни - члени альянсу.


"Приєднання України до ПДЧ змусить Українську владу працювати більш ефективно і більше дбати про людей", – наголосив Гриценко.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2739. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект