НОВИНИ

17.01.2008 | Вступ у НАТО: народ запитають пізніше
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна хоче приєднатися до Плану дій щодо вступу в НАТО. З таким проханням до Генсека Альянсу несподівано звернулася українська влада. Народ же матиме змогу висловитися з цього приводу на консультативному референдумі. 





Керівництво України вирішило явно не затягувати з перспективою членства в НАТО. Принаймні, на думку експерта з питань Східної Європи німецького Фонду „Наука і політика” Райнера Лінднера, це була перша можлива нагода для подання такої заявки:


 


„Уперше в Україні ми маємо, що усі три провідні державні посади - президента, прем’єра та спікера - обіймають особи, які з однаковою рішучістю бачать шлях України до НАТО.”


 


Перша нагода, але не обов’язково найкраща, веде далі політолог. Українська влада, вочевидь, поспішала, аби встигнути із заявкою до самміту в Бухаресті. Утім, Україна все ще перебуває у стані внутрішньополітичної турбулентності, зауважує Лінднер, політичні сили не консолідовані.


 


Партія регіонів не заперечує проти приєднання України до плану дій зі вступу до НАТО, якщо це відповідатиме економічним інтересам країни, каже член фракції Партії регіонів Василь Хара. За його словами, лідер їхньої політичної сили Віктор Янукович на посту прем’єр-міністра чимало зробив, аби Україна мала практичний зиск від співпраці з Північноатлантичним альянсом. Однак про вступ до НАТО не може бути й мови, переконаний Хара:


„Співпраця на користь країни – це завжди добре. У нас є великі вантажні літаки, які НАТО може використовувати, а Україна заробляти на цьому. Розвивати такі прикладні економічні питання досить корисно для нашої країни. А те, що пов’язано з політикою НАТО та військові дії, де вони намагаються впливати, то ми проти такої співпраці України з Альянсом.”


 


Василь Хара наголошує, що приєднання України до НАТО можливо лише після референдуму, для проведення якого Партія регіонів раніше назбирала майже 4 мільйони підписів, але цей процес блокує президент. Таку позицію  Ющенка ще один представник Партії регіонів Вадим Колісниченко вважає  змовою коаліції проти народу. «Регіонал» критикує звернення українських можновладців про намір України приєднатися до плану дій НАТО:


 


„Таким чином президент Ющенко взяв на себе відповідальність за розкол України і соціальні негаразди. Тому що він не бажає чути народ, аби був проведений референдум про вступ до НАТО.”


 


Тим часом у секретаріаті Ющенка заявляють, що консультативний референдум з цього питання в Україні таки проведуть і його результати візьмуть до відома. Німецький експерт Райнер Лінднер хвалить таку ініціативу:


„Існує низка історичних прикладів, коли інші країни, нині вже члени Альянсу, вступили до НАТО, маючи відносно незначну підтримку населення, як, приміром, Словаччина. Схожа ситуація може скластися і в Україні. Усе залежатиме від того, наскільки добре населення України підготують до цього кроку, яку картину НАТО створюватимуть ЗМІ тощо. Українська влада повинна здійснювати розумну політику переконання населення. Лише після цього країну можна буде вести в Альянс.”


На думку експерта, керівництво в Брюсселі, реагуючи на це подання, швидше за все вкаже Києву саме на цей момент. Крім того, згадає про необхідні для такого прагнення передумови:


„Напевно, вкажуть також на те, що військова реформа в Україні ще не дуже просунулася, а також на необхідність приведення відповідних норм до стандартів НАТО, і що ще не можна говорити про якісь швидкі рішення. Але це, вочевидь, буде сигналом для Брюсселя, щоб інтенсифікувати співпрацю з Україною.”


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8092. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект