НОВИНИ

16.01.2008 | США можуть допомогти модернізації армії Польщі
За матеріалами - УНІАН, РІА "Новости"

В обмін на розміщення об`єктів ПРО США в Польщі, Вашингтон може взяти участь у модернізації польських збройних сил, заявив міністр оборони Польщі Богдан Клич.


"Основне досягнення цього візиту, - утім, він ще триває, - це розмова про поліпшення балансу між перевагами й мінусами від розміщення елементів системи ПРО в Польщі. Дисбаланс може бути покращений співвнеском США в модернізацію нашої армії", - сказав міністр на прес-конференції під час візиту до Вашингтона .


За словами Клича, зокрема, йдеться про модернізацію за участю США системи протиповітряної оборони Польщі.


Вашингтон планує розмістити десять ракет-перехоплювачів в Польщі та станцію радіолокації в Чехії. Перша з десятьох ракет ПРО може бути поставлена на бойове чергування в Європі вже до 2011 року, повномасштабне розгортання всіх десятьох, ймовірно, буде завершене до 2013 року.


В рамках військової співпраці з США Польща має намір вирішити дисбаланс  переваг і мінусів від встановлення системи ПРО США на своїй території, пояснив міністр. "Для поліпшення балансу ми сподіваємося на участь США в модернізації наших систем повітряної безпеки", - цитує його РІА "Новости".


Крім того, повідомив голова військового відомства, Польща має намір найближчим часом підписати з США перспективну угоду про співпрацю у сфері безпеки.


"Ми чекаємо поглиблення військової співпраці між США і Польщею. Це наше головне завдання. Один з пріоритетів - підписати з США перспективну угоду щодо співпраці у сфері безпеки, таку, як, наприклад, з Італією і Туреччиною", - сказав Клич.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект