НОВИНИ

15.01.2008 | Сила Ірану
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Увага світової преси прикута до візиту президента США Джорджа Буша до країн Перської затоки та Близького Сходу. В ході поїздки американський лідер закликав світову спільноту до наступу проти Ірану, який відмовляється зупинити свою ядерну програму. Баварська газета SÜDDEUTSCHE ZEITUNG в статті «Сила Ірану» пише, що в посиленні влади аятол винні американські спецслужби:


Оприлюднивши доповідь про стан атомної програми Ірану, американські спецслужби зробили велику стратегічну дурість. Наслідки цього безглуздя президент може побачити неозброєним оком, якщо визирне з вікна свого готелю в Перській затоці.


П’ять років тому політики маніпулювали даними спецслужб, щоб розпочати війну в Іраку – а тепер спецслужби, скориставшись знаннями, спробували втрутитися в політику. Результат більш ніж сумнівний. Через п’ять тижнів після публікації паритет сил між Іраном, з одного боку, і США, Ізраїлем та сунітськими арабськими державами Перської затоки, з іншого, змінився на користь першого. Від цього постраждали ізраїльсько-палестинські домовленості, досягнуті в Аннаполісі. (…) Крім того, іранські прагнення до гегемонії стали відчутнішими, ніж будь-коли, -


пише SÜDDEUTSCHE ZEITUNG  та продовжує:


Як встановили спецслужби у своїй доповіді, представленій 3 грудня, вони впевнені в тому, що Тегеран зупинив свою ядерну програму восени 2003 року. Це одне речення змінило весь розклад сил в міжнародній політиці. Але воно було некоректним. Тому що Іран зупинив не всю програму зі створення ядерної зброї, а лише її частину, про що зазначалося в примітках. А саме – призупинив будування ядерної боєголовки. Все інше залишилося без змін – Іран збагачує уран (в обсягах, які перевищують мирні потреби) та будує ракети далекого радіусу дії,


- зауважує газета SÜDDEUTSCHE ZEITUNG та веде далі:


Після цього оприлюднення тиск світової спільноти на Іран був зламаний. Китай за одну ніч переглянув свою критичну позицію. 9 грудня китайська державна нафтова компанія «Сінопрек» уклала двомільярдний контракт з іранським міністерством нафти про освоєння родовищ. Малайзійська компанія SKS прийшла на ринок 26 грудня, індійська ONGC 3 січня. Росія 13 грудня почала поставки пального для іранського реактора в Бушері, який повинен, згідно з контрактом, бути добудований. А 26 грудня іранський міністр оборони із гордістю повідомив, що Росія, усупереч своїм обіцянкам Заходу, здійснить поставки найдосконаліших у світі ракетних систем S-300, - пише SÜDDEUTSCHE ZEITUNG.


Італійська газета LA REPUBBLICA критикує заяву президента Буша про те, що Іран є головним спонсором світового тероризму:


На протилежному березі Перської затоки, на відстані лише кількох сотень кілометрів від американського ворога номер один, Джордж Буш розпочав новий наступ на аятол у Тегерані. (…) Минув лише тиждень після інциденту в Ормузькій протоці між кораблями Військово-морських сил США та іранськими патрульними катерами. Інциденту, конкретні обставини якого досі чітко не встановлені. (…) Білий дім на сьогодні не виключає жодних варіантів дій стосовно Ірану. На цей момент переважає дипломатичний інструментарій. (…) Але в американському уряді є окремі особи, котрі вірять у можливість скинути режим зсередини руками самих громадян, - наголошує італійська газета LA REPUBBLICA.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2931. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект