НОВИНИ

21.10.2004 | Шрьодер приділяє більше уваги Алжиру, ніж Україні, вважає німецький експерт
Джерело - ProEUROPA

Президентські вибори в Україні окреслять на найближче десятиліття політичну форму цілого простору колишнього СРСР. Таку думку висловив ПАП експерт німецької Фундації Бертельсмана Корнеліус Охман.


„Імперіалістичні апетити Росії залежать від України. Без України немає російського імперіалізму. Тому результат виборів є таким важливим для Росії”, підкреслив німецький експерт. На його думку, якщо ситуація в Україні розвиватиметься за російським сценарієм, то не виключено, що у майбутньому дійде до політичного об”єднання трьох слов”янських держав – Росії, Білорусі та України, а також Казахстану на чолі з російським президентом Володимиром Путіним.


На цих теренах Україна - єдине місце, де ще можливі вільні вибори, вважає Охман.



Він додав, що перебіг виборів у Білорусі нічим не відрізнявся від недавніх президентських виборів у Росії, де також опозиція не мала доступу до ЗМІ і практично не було жодного кандидата на противагу Путіну.


На думку експерта, Україна є таким тереном, де все ще „триває гра” за демократію. „Боротьба у протиставленні до Білорусі і Росії ще не програна. У тих двох країнах триває гра в одні ворота. Це говорить про вирішальну різницю у порівнянні до України”, вважає експерт.


Якщо українцям вдасться обрати президента під час вільних та демократичних виборів, незалежно від того, чи виграє Ющенко чи Янукович, це матиме величезне значення як приклад для цілого регіону, переконаний представник Фундації Бертельсмана.


Охман не виключив можливості масових протестів, в разі маніпуляцій під час виборів, бо у суспільства склалося би враження, що його ошукали. При цьому він вважає, що Західна Україна, яка має іншу традицію, ніж східна, тоді може повстати проти центральної влади.


За оцінками експерта, виборча кампанія в Україні не відповідає стандартам Євросоюзу, однак у порівнянні до виборів у Білорусі та Росії вона є відносно некерованою. При цьому він відзначив обмежений доступ одного з фаворитів виборів – Віктора Ющенка – до ЗМІ і передусім до телеканалів.


Охман піддав критиці ЄС та ОБСЄ за відсутність нелажної зацікавленості виборами в Україні. На його думку, ця зацікавленість „дуже мала”. Він додав, що канцлер Німеччини Герхард Шрьодер приділяє більше уваги промоції німецької економіки на Далекому Сході, в Лівії та Алжирі, ніж Східній Європі.


Експерт вважає, що Брюссель і Берлін не повинні втручатися у виборчу кампанію в Україні, однак вони можуть вислати виразний сигнал Україні та Росії про те, що українці повинні самі визначати результати виборів.


Представник Фундації Бертельсмана звернув увагу на сильну підтримку Януковича з боку Москви. „У Москві проводиться виборча кампанія за Януковича. Російські медіа намовляють голосувати за нього”, говорить Охман.


Водночас, він оцінив політику Росії щодо України як „дуже конструктивну”. Підтримування контактів як з президентом України і урядом, так і з опозицією, а до того ж підтримка діалогу між двома сторонами, це, вважає експерт, найкраща тактика щодо України.


„Я очікував, що після приєднання Польщі до ЄС вона отримає вирішальний вплив на формування політики об”єднання щодо Києва і загалом східної політики ЄС”, говорить представник Фундації Бертельсмана. Охман висловив жаль з приводу того, що Польща після входження до ЄС починає втрачати вплив на формування східної політики об”єднання через участь у неконструктивних, на його думку, суперечках всередині Євросоюзу – зокрема, щодо європейської конституції, війни в Іраці тощо.


Як „кардинальну помилку” розцінив німецький експерт пропозицію польських політиків пов”язати „турецьке питання” з українським. Як відомо, Польща пропонує розглядати на грудневому самміті ЄС разом питання про початок переговорів з Туреччиною та про європейські перспективи України.


„Утворення такого зв”язку не допоможе ані Туреччині, ані Україні, натомість зашкодить Польщі,” вважає експерт.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект