НОВИНИ

21.10.2004 | "Останні динозаври комунізму" з Сербії прибули до Москви
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В Белградi у середу вiдзначили 60-ту рiчницю визволення вiд нацистських окупантiв. Група сербiв того дня виїхала до Москви, щоб святкувати ювiлей перемоги разом з росiйськими ветеранами вiйни. Йдеться про колишнiх партизанiв, якi досi вiрять у Сталiна i невмирущий комунiзм.Сербська преса називає їх останнiми динозаврами сталiнiзму. Йдеться про членiв так званої Нової комунiстичної партiї Югославiї, котра щороку вiдзначає днi народження Ленiна й Сталiна та рiчницю Жовтневої революцiї. Сербiю вони називають протекторатом й колонiєю, якою керують iноземнi найманцi та слуги всесвiтнього iмперiалiзму.


 
Наприкiнцi сорокових рокiв минулого столiття, коли настав конфлiкт мiж комунiстичними владами у Москвi й Белградi, режим тодiшнього югославського президента Йосипа Броза Тiта заарештував кiлька тисяч прихильникiв Сталiна. Для них влаштували спецiальну тюрму на так званому Голому островi на Адрiатичному морi. Через це називають їх “голоостров’янами”. Окремi з них досi вiрнi iдеалам своєї юностi. Їхню поїздку до Росiї органiзувало Товариство сербсько-росiйської дружби, яке очолює актриса Iвана Жиґон. В минулому панi Жиґон завзято пiдтримувала режим Слободана Милошевича.


Виїжджаючи вперше до країни своїх мрiй, якої, до речi, вже давно немає, один з них заявив:


“Зрадники Єльцин і Горбачов погасили велику свiтову й слов’янську силу. Та в мене є достовiрнi данi про те, що росiйський народ знову встане, що велетень пiднiметься на ноги”.


Iншi ж упевненi, що Владимир Путiн “очолить нову Червону армiю, вiд котрої здригнуться барлоги iмперiалiзму”.Бiльшостi з них давно минуло вiсiмдесят рокiв. В колишнiй Югославiї вони через свою надмiрну любов до Радянського Союзу зазнали чимало лиха. Незламнi старцi кажуть, що дожили до глибокої старості саме для того, щоб передати молодому поколiнню естафету своїх iдеалiв. Та сербська молодь не захоплюється їхнiми гаслами. А преса обширно повiдомляє про поїздку “голоостров’ян” до Москви не з iдеологiчних чи полiтичних причин, а просто тому, що йдеться про курйоз.


Журналiсти нагадали, що голова Товариства сербсько-росiйської дружби цього тижня виконувала головну роль у театральнiй виставi у Мiнську.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект