НОВИНИ

03.01.2008 | Україна і ЄС: "Все одно ми зустрінемось і скажемо один одному "так"
За матеріалами - "Інтерфакс-Україна", Української правди

Установчі документи Євросоюзу дають Україні право на членство, однак недостатня системність реформування у всіх сферах українського життя є причиною того, що відносини Києва і Брюсселя не стали більш близькими.


Таку думку висловив Роман Шпек, що йде у відставку з посади голови місії України при ЄС, повідомляє "Інтерфакс-Україна".


"Не потрібно сумніватися в тому, що ми маємо право на членство. Головне, щоб ми самі від себе це право не віддаляли тим, що будемо відкладати такі необхідні структурні реформи, як адміністративна, житлово-комунальна, пенсійна, податкова, енергетична", - сказав він.


"Тільки це може гарантувати, що Україна буде мати підстави скористатися своїм правом, що визначене установчими документами Європейського Союзу", - додав він.


Говорячи про те, чого вдалося досягти, а чого ні за час роботи місії під його керівництвом, Шпек назвав:


"Недостатні темпи, недостатня системність реформування всіх сфер нашого життя було причиною того, що наші відносини не пішли далі і не стали більш близькими".


Дипломат нагадав, що у відповідності зі ст. 49 Амстердамської угоди і підписаною, але ще не ратифікованою Лісабонською угодою ЄС Україна має право на членство.


"Мені здається, що ми в Україні занадто захопилися тим, що хтось повинен визнати наше право на членство. Ми маємо право на членство і повинні його використовувати", - сказав Шпек.


"А що нам цього не дозволяє? Тут - група з двох питань: неготовність, конституційна, політична, фінансова Європейського Союзу, і наша відповідність критеріям", - пояснив дипломат.


За словами Шпека, "для того, щоб бути членом ЄС, потрібно забезпечити не тільки демократичний розвиток, але і розвиток громадянського суспільства, де не тільки політичні партії, а і неурядові організації будуть впливати на громадське життя".


"І друге - країна повинна бути економічно сильною", - пояснив дипломат. Іншим важливим критерієм він назвав конкурентноздатність економіки й адаптацію європейського законодавства.


Крім того, Шпек заявив, що залишається оптимістом щодо членства України в ЄС, відзначивши, що Україна не повинна чекати визнання, але повинна сама здійснювати якісні зміни, щоб членство було лише питанням часу.


"Ми розуміємо, що Україна буде в Європейському Союзі, але не змушуйте нас сьогодні зробити неможливе, а робіть можливе для вас. І все рівно ми зустрінемося, і скажемо один одному "так", - переказав він слова своїх іноземних колег.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект