НОВИНИ

20.10.2004 | У Гаазі відбувся черговий раунд консультацій Україна-трійка ЄС
Джерело - ProEUROPA

18 жовтня у Гаазі, столиці головуючих у цьому півріччі в Європейському Союзі Нідерландів, відбувся черговий раунд консультацій Україна-Трійка ЄС на рівні політичних директорів.


Як повідомляє прес-служба МЗС, делегацію України очолював заступник міністра закордонних справ України Олег Шамшур, а делегацію ЄС – Генеральний політичний директор з політичних питань МЗС головуючих в ЄС Нідерландів Хуго Сіблес.


У ході консультацій сторони обговорили питання внутрішнього розвитку ЄС, зокрема шляхи уникнення можливих негативних для України наслідків розширення ЄС. Обговорено низку питань двостороннього співробітництва та міжнародного розвитку.


Зокрема, сторони обмінялися думками щодо внутрішнього розвитку ЄС та результатів розширення Євросоюзу для України. Відзначаючи, у цілому, позитивні наслідки розширення, українська делегація підкреслила необхідність активізації співробітництва з метою спрощення візового режиму між Україною та ЄС.


Обговорюючи внутрішній розвиток, особлива увага була приділена внутрішньому розвитку України напередодні президентських виборів.


Українська сторона детально поінформувала делегацію ЄС про хід передвиборчої кампанії, зокрема, про заходи зі сприяння міжнародним спостерігачам у здійсненні їх діяльності на виборах. Було відзначено відкритість з боку ЄС, було надано високу оцінку відкритості України для міжнародного спостереження у ході передвиборчої кампанії.


В ході консультацій відбувся обмін думками з актуальних питань співробітництва, у т.ч. охоплених проектом Плану дій, нещодавно підготовленого експертами України та Євросоюзу. Сторони висловили переконання, що впровадження Плану дій виведе двосторонні відносини на якісно новий рівень.


Зустріч засвідчила близькість позицій України та ЄС з більшості питань міжнародного життя, зокрема щодо процесу придністровського врегулювання, стабілізації ситуації в Іраку, становища в Білорусі. Українська сторона поінформувала також про співробітництво України з Росією, зокрема в рамках ЄЕП.


Українська делегація використала нагоду для того, щоб надати експертам ЄС неупереджену інформацію щодо ходу робіт з відновлення глибоководного судноплавного ходу р. Дунай-Чорне море.


Того ж дня відбулася зустріч заступника міністра закордонних справ України О.Шамшура з керівництвом МЗС Нідерландів, в ході якої були обговорені актуальні питання двостороннього діалогу між Україною та Нідерландами.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект