НОВИНИ

19.10.2004 | Якщо вибори чесні, то немає підґрунтя для акцій непокори – Ян Маринус Вірсма.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода "

“Результати президентських виборів в Україні матимуть визначальний вплив на відносини між Україною та Євросоюзом”, - заявив на прес-конференції в Києві депутат Європарламенту, заступник голови Партії європейських соціалістів Ян Маринус Вірсма. Разом з тим він підкреслив, що не проводить агітаційної кампанії за того чи іншого кандидата.
Ян Маринус Вірсма висловив сподівання, що новообраний Президент України не лише підтвердить наміри України з приводу її членства в Євросоюзі, але й розпочне ті перетворення в державі, які наблизять Україну до цього, зробивши передусім двосторонні відносини вигідними і добросусідськими.


Говорячи про майбутні вибори, депутат Європарламенту сказав, що не займається проведенням агітаційної кампанії за того чи іншого кандидата на посаду Президента України.


Ті ж виборці, які прагнуть до Європи і бачать Україну в Євросоюзі, на думку Яна Маринуса Вірсми, знають, за якого кандидата слід проголосувати.


Відповідаючи на запитання, як реагуватимуть євроструктури на акції непокори, які можуть спалахнути після виборів, Ян Маринус Вірсма зазначив: якщо вибори чесні та прозорі, то немає жодного підґрунтя для акцій непокори.


“На прикладі Нідерландів видно: якщо виборці вважають, що під час виборів були якісь нечесні дії, то я можу впевнено сказати, що вони вийдуть на демонстрацію. Думаю, таке ж може бути і в Україні. Однак маю враження, що цього у вас не станеться, хоча не виключаю подібного під час голосування. Можете побачити це на прикладі панів Милошевича і Шеварнадзе",- сказав Ян Маринус Вірсма.


Коментуючи результати виборів у Верховну Раду Білорусі і референдум про можливість балотування Олександра Лукашенка на третій термін, депутат Європарламенту Ян Маринус Вірсма сказав, що в Білорусі не було жодного обговорення:


“Білорусам просто сказали, що в них буде союз із Росією”.


Ян Маринус Вірсма зазначив, що Олександрові Лукашенку вдалося переконати людей, що взагалі існує лише одна система управління державою: система Лукашенка. Зробити це, за його словами, Президентові Білорусі було не важко, оскільки він контролює всі ЗМІ.


Ян Маринус Вірсма: “Я дуже розчарований результатами референдуму у Білорусі, але ці результати не стали для мене несподіванкою”.


Ян Маринус Вірсма двічі був відповідальним за місію спостерігачів у Білорусі, тому він може порівняти, як проходять передвиборчі процеси в Україні та Білорусі:


“Відчувається дуже велика різниця , в позитивному сенсі, для України. І я сподіваюся, що так буде і надалі”.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект