НОВИНИ

19.10.2004 | Штаби Януковича і Ющенка коментують події в Білорусі.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Опозиція в Мінську та ОБСЄ заявляють про масові порушення під час парламентських виборів і референдуму в Білорусі, згідно з яким Олександр Лукашенко може втретє бути президентом. Центральна виборча комісія Білорусі таких порушень не помітила. По-різному сприймають події в Білорусі й українські політики.


 
Україна буде "адекватно реагувати" на події в Білорусі, якщо до влади у Києві прийде Віктор Ющенко. Про це заявив заступник керівника штабу Ющенка, президент Центру політичних і економічних досліджень ім.А.Разумкова Анатолій Гриценко на зустрічі з групою журналістів у Києві .


"Білоруси - наші сусіди, і, прокидаючися вранці, ми, як і раніше, бачимо поруч Білорусь і Росію, а не, допустимо , США. Думаю, що при Ющенку ми будемо дружньо взаємодіяти ( з урахуванням результатів референдуму і виборів) і адекватно реагувати на процеси, що там відбуваються ," - сказав А.Гриценко.


"Білорусь, - продовжив він, - це, з одного боку, проблема, оскільки там спостерігається консервація азіатських цінностей. З іншого боку, у країни є можливість зробити прорив і розширити по-справжньому пострадянський простір".


"Нас турбує розвиток ситуації в Білорусі й умови, в яких працюють журналісти і діє опозиція. Народ не став нацією громадян", - вважає А.Гриценко.


Жорсткішої думки дотримується інший заступник керівника штабу В.Ющенка Олександр Турчинов, що належить до парламентської фракції "Блок Юлії Тимошенко".


"Ми завжди готові до співробітництва з білоруським суспільством , з опозицією, йдеться про міждержавне співробітництво, але не в рамках режиму, що практично не відповів на питання про зниклих політиків і не демократизував виборчу систему”.


На думку Олександра Турчинова, тут не може бути декількох стандартів, якщо Україна хоче називати себе цивілізованою країною. Якщо Захід має консолідовану позицію, то й Україна не повинна мовчати", - сказав він.


Зазначу, що місія спостереження за білоруськими виборами Організації безпеки та співробітництва в Європі дійшла висновку, що парламентські вибори 17 жовтня не відповідали зобов”язанням ОБСЄ. А ось що сказав у інтерв`ю радіо “Свобода” перший керівник незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич:


"Кажуть, що це були вибори. Це неправда. Не було жодних виборів , це була тотальна фальсифікація. Підсумки були добре підготованими. І що, на мою думку, найбільш прикро, це те, що Росія, СНД та інші підтвердять, що все було чудово”.


Виконавчий секретар СНД Володимир Рушайло від імені всієї Співдружності справді заявив, що з білоруськими виборами та референдумом все було гаразд та не було жодних порушень.


У Мінську опозиція тим часом звернули увагу на те, що керівник передвиборчого штабу Віктора Януковича заявив, що у випадку обрання прем'єра президентом відносини України з Білоруссю "однозначно покращаться".


 На запитання про ставлення команди Януковича до білоруського референдуму Сергій Тигипко відповів :


"Я багато чув критики щодо президента Лукашенка. Я ніколи не сказав жодного критичного слова. Будь-яка політика має вимір, насамперед у рівні життя. Середня зарплата в Білорусі поки вища, ніж в Україні. Білоруси будуть визначатися самі ".
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект