НОВИНИ

19.10.2004 | ЄС боїться подавати позитивні сигнали Україні до виборів, щоб цим не спекулював Янукович?
Джерело - ProEUROPA

Спільна політика Європейського Союзу щодо України є, але вона досить слабка. Так оцінює ситуацію віце-президент Європейського парламенту Януш Онишкевич.


В інтерв’ю проекту ПроЄвропа він підтвердив, що зараз міністр закордонних справ Польщі Влодзімеж Цімошевич намагається домовитись з колегами з Німеччини та Франції щодо того, щоб подати позитивний сигнал Україні.



(Як повідомлялось, минулого тижня „Газета Виборча” писала, що у Люксембурзі міністри закордонних справ Польщі та Німеччини Влодзімеж Цімошевич та Йошка Фішер запропонували, щоб після українських президентських виборів 31 жовтня ЄС вислав до Києва „рішучий сигнал”.)


„Таким сигналом було би, безумовно, визнання статусу України як країни з ринковою економікою. Про це говорив польський міністр зі своїм німецьким колегою. І я думаю, що це скоро відбудеться”, зазначив Онишкевич.


Водночас він висловив сумнів у доцільності подавати такий сигнал до президентських виборів в Україні.


„Натомість я не впевнений, чи це відбудеться до виборів. Тому що хіба було би недобре, щоб такого роду жест з боку ЄС міг би бути елементом виборчої кампанії, щоби його хтось міг використовувати як свій успіх”.


При цьому віце-президент Європарламенту не уточнив, хто міг би скористатися цим сигналом від ЄС: „Я не знаю, хто це міг би бути, але може краще такого роду ситуацію не створювати”.


У цьому контексті він зазначив, що ЄС сподівається, що „ці вибори будуть ретельно проведені, і що після них Україна ясно окреслить свою політичну орієнтацію, чи вона хоче до ЄС, чи ні”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект