НОВИНИ

01.07.2004 | Джордж Буш:"Ми дотримали свого слова"
Джерело - Washington Post

Президент Буш привітав передачу політичних повноважень в Іраку, що відбулася вранці 28 червня, і відзначив це в якості повного виконання своїх обіцянок. В той самий час Президент США попередив, що порушення мирного життя та військова присутність США малоймовірно, що скоро закінчаться.


“Після десятиріч брутального правління терористичного режиму іракські громадяни повернули собі свою країну”, - сказав Буш на Самміті НАТО в Стамбулі. “Ми зобов’язалися покінчити з цим небезпечним режимом, визволити пригноблених та відновити суверенітет. Ми стримали своє слово”, - заявив американський Президент.


Під час ранкової сесії Самміту НАТО, радник Буша з питань національної безпеки Кондолізза Райс отримала новини від Пола Бремера і передала їх Президенту США. Міністр оборони США Дональд Рамсфельд, який знаходився поміж ними, посміхнувся, читаючи це повідомлення. В записці було написано: “Пане Президент – Ірак суверений. Цей лист був надісланий мені Бремером о 10-26 за іракським часом. Конді”.


Буш товстим чорним олівцем, яким підписував документи, написав “Нехай володарює свобода!” та передав записку Райс. Він перевірив свій годинник та прошепотів Блейєру, який сидів поруч. Після цього вони потиснули один одному руки.


Після рішення Самміту НАТО, на якому лідери країн Альянсу погодилися допомогти тимчасовому уряду Іраку, Буш та Блейєр повідомили про передачу влади.


Але, Президент Франції Ширак продовжує не розділяти позиції США по відношенню до Іраку, наполягаючи на тому, що кожний вишкіл іракських військових сил не повинен відбуватися на території країни, тому що “НАТО не повинно втручатися в справи Іраку”.


Жак Ширак також виказав гострі слова у відповідь на пропозицію Джорджа Буша визначити дату початку переговорів щодо вступу Туреччини до ЄС: “Якщо Президент Буш дійсно сказав це, тоді я думаю, що він не повинен так далеко заходити. Він (Президент Буш) зайшов в царину, що не є його власністю”.    



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект