НОВИНИ

14.10.2004 | «Бажана багатоманітність» зіграла злий жарт з Європою
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Німецька преса уважно спостерігає за суперечками в Європарламенті щодо кандидатур майбутніх комісарів ЄС, зокрема, італійця Роко Бутільйоне, котрий претендує на посаду комісара ЄС з питань внутрішніх справ і юстиції. Причиною суперечок стали консервативні погляди Бутільйоне на питання гомосексуалізму та роль жінки у суспільстві. Газета ДРЕЗДНЕР НОЙЄСТЕ НАХРІХТЕН пише:


Берлусконі сам наразився на цього ляпаса: він здихався Бутільйоне у Римі, аби запобігти розпадові своєї коаліції. Але ж відрядження до Брюсселю політика, який сповідує найконсервативніший католицизм, просто мусило закінчитися провалом. Адже друг Папи Бутільйоне наголошував на загальновідомій позиції Ватикану у ставлені до гомосексуалістів як до грішників і до жінок як до домогосподарок. Плюралізм у Європейському Парламенті хоча й може допустити неприйняття так званого гомосексуального шлюбу, проте аж ніяк не рішучого засудження гомосексуалістів. Так само і жінку здебільшого біля плити уже ніхто в Брюсселі не уявляє, – вважає ДРЕЗДНЕР НОЙЄСТЕ НАХРІХТЕН.


Газета ҐЕНЕРАЛЬ АНЦАЙҐЕР, продовжуючи тему, в статті «Бажана багатоманітність» зауважує:


На щастя, в Європі більше неможливо карно переслідувати госмосексуалістів. Відповідний закон, який існував за часів націонал-соціалістів, вже давно став історією. Водночас тут для лібералів, соціалістів і зелених стало можливим відхилити кандидатуру Рокко Бутільйоне на посаду комісара ЄС, оскільки він назвав гомосексаулізм «гріхом». Таке суто теологічне й аж ніяк не державне висловлювання повинне передбачатися європейськими нормами про толерантність і свободу совісті, -


підкреслює ҐЕНЕРАЛЬ АНЦАЙҐЕР і продовжує:


Так само, як і оприлюднення бургомістром Берліна Клаусом Воверайтом своїх інтимних зв"язків з чоловіками з його відомим коментарем: «І це є добре». Інші висловлювання Бутільйоне також не виходять за рамки правого поля в Європі, навіть якщо не всі їх поділяють. Він вбачає головним завданням жінки бути матір"ю і вірною дружиною... Європа, яка дотримується гасла «Єдність у багатоманітності» потребує і консервативних католицьких поглядів на суспільні проблеми, -- наголошує ҐЕНЕРАЛЬ АНЦАЙҐЕР.


ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ на противагу звинуваченням Бутільойне звертає увагу на його людські і фахові якості:


Якщо вважати чесність і послідовність поглядів людськими чеснотами, то Рокко Бутільйоне постав у Парламенті Європи фігурою позитивною. На відміну від багатьох своїх колег, він не зловживає марнослів"ям. Звісно, для нього як для правовірного католика гомосексуалізм є «гріхом», проте слід додати, що це особисте переконання не завадило йому поважати діюче антидискримінаційне законодавство. Що стосується ролі жінки, то його висловлювання були більш багатозначними, ніж хотілося б його опонентам. А його позиція в питаннях міграції є відкритою і сповненою соціального розуміння, – зазначає ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект